Facebook Google+ Twitter

Sposób na huragan? Spacer wzdłuż plaży

Huraganowe wiatry, które ostatnio nawiedziły nasz kraj, nie zachęcają do przechadzek. Łamiące się drzewa i spadające dachówki stwarzają poważne zagrożenie dla spacerujących. Ale nad morzem… nad morzem jest inaczej ...

 

Fot. Ewa KowalskaWody Zatoki Gdańskiej zlekceważyły najwyraźniej wiatr, który daje się we znaki wewnątrz lądu. Jego kierunek sprawił, że fale dobijające w niedzielne popołudnie do plaży w Gdańsku Stogach, były stosunkowo niewielkie, za to drobinki morskiego piasku wyczyniały prawdziwe wariacje. Tańcząc na wietrze biczowały twarze nielicznych spacerowiczów, którzy jednak nie robili wrażenia niezadowolonych. Szczególną frajdę miały małe dzieci, zaciekle walczące z burzą piaskową.

Ci, którzy zawędrowali w okolice plaży na Stogach mieli okazję naocznie przekonać się o zachodzących tutaj zmianach. Zakończył się właśnie I etap modernizacji kąpieliska, wywołującego jeszcze niedawno jęk rozpaczy u przybywających tu turystów.

Węzeł sanitarny na miarę XXI wieku Fot. Ewa KowalskaPrzy wejściu na plażę powstał nowoczesny węzeł sanitarny, którego mogą pozazdrościć plaże w Cannes, dalej budynek techniczny, przeznaczony dla ratowników i służby medycznej, między którymi przebiega elegancki trotuar. Nowe oświetlenie i subtelne ogrodzenie zabezpieczające wydmy przed
niechcianymi gośćmi, dopełniają miłej dla oka całości. Teraz na inwestora czeka teren przed wejściem na plażę, przeznaczony pod budowę obiektów gastronomicznych, będący nadal wielkim wstydem Gdańska. 

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Karolino (mahagonna) - masz racje, horyzont jest totalnie przekrzywiony :)
Już tłumaczę, co przedstawiają zdjęcia i filmiki:
1 zdjęcie - "Wody Zatoki Gdańskiej zlekceważyły najwyraźniej wiatr, który daje się we znaki wewnątrz lądu. Jego kierunek sprawił, że fale dobijające w niedzielne popołudnie do plaży w Gdańsku Stogach , były stosunkowo niewielkie"
2 zdjęcie - "Przy wejściu na plażę powstał nowoczesny węzeł sanitarny, którego mogą pozazdrościć plaże w Cannes"
1 filmik - "Teraz na inwestora czeka teren przed wejściem na plażę, przeznaczony pod budowę obiektów gastronomicznych, będący nadal wielkim wstydem Gdańska.
2 filmik - "Huraganowe wiatry, które ostatnio nawiedziły nasz kraj, nie zachęcają do przechadzek. Łamiące się drzewa i spadające dachówki stwarzają poważne zagrożenie dla spacerujących. Ale nad morzem… nad morzem jest inaczej ..." Pozdrawiam - Ewa :)
Tomku, dziękuję za czas, który poświęciłeś na umieszczenie filmów, następnym razem mam nadzieję, że nie będzie już takich problemów technicznych i że "wskoczą" w prawidłowej kolejności :) Pozdrawiam - Ewa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

szczerze...? w sumie to nie wiem, co mają przedstawiać zdjęcia i filmiki. ani wiatru na nich nie widać, ani żadnych szkód, ani tych odważnych spacerowiczów, ani nic pięknego. kawałek morza i plaży dobrego materiału nie czynią.... niestety minus. poza tym ten przekrzywiony mocno horyzont na drugim filmie nie wygląda artystycznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo, wichura kawał płotu mi wywaliła i musiałem w końcu wychynąć z dziupli... Owszem, parę artykułów spiętrzyło się po ostatnim zawirowaniu (ale to nie huragan) pomiędzy Red. W24 a mną - zawsze to kiepsko znoszę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drugi filmik - "Tęskno mi, Panie!"
Ewa, Ty szczęściaro! :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do huraganu jeszcze daleko,,ale temat ujęty ciekawie (zdjęcia + filmy) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozumiem, że Ciebie można spotkać jedynie na bulwarze w Gdyni w piękną pogodę :) Garbu się nabawisz siedząc przed tym kompem, a przy okazji redakcję do szału doprowadzisz, zlituj się nad nimi :) :) Zdjęcia? Owszem, mam ich sporo i nawet w miarę wyszły :) A Tomek stara się właśnie wlać do tekstu moje dwa filmiki. Wiatr ustał, może się uda :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za odwagę podczas łażenia w taka pogodę. Mnie to by się nie chciało - wolę pisać parę art. w weekend... Pewnie zdjęć zrobiłaś więcej, ale nie wyszły - oświetlenie kiepskie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Saint-Tropez - inaczej, bo z widokiem na ... Port Północny :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Klimat się ociepla, za kilka lat to miejsce może stać się następcą Saint-Tropez (oby!). To dobrze, że obecne władze już się do tego przygotowują...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapewne wiatr sprawił problemy z łącznością i uniemożliwił wlanie filmu znad morza, który umieściłam po pierwszym akapicie i teraz tekst wygląda kiepsko graficznie :( Eh, ten wiatr ... :) :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.