Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1068 miejsce

Sposób na lepsze samopoczucie: Sauna karbonowa- hit czy kit?

Jak poprawić swoje samopoczucie w kilka chwil i jak spalić 600 kcal w 30 minut za pomocą sauny? Na te i inne pytania odpowie Pani mgr Justyna Madajewska, specjalistka z dziedziny elektrostymulacji.

Pani mgr Justyna Madejewska jest specjalistką w dziedzinie elektrostymulacji, ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Liceum Techniczne w Inowrocławiu. Obecnie pracuje jako doradca klienta w zakresie zdrowia fizycznego.

 / Fot. MosatiSauna karbonowa to niskonapięciowe, specjalistyczne urządzenie wyszczuplająco - modelujące sylwetkę w formie kołdry karbonowej z trzema oddzielnymi, regulowanymi strefami grzewczymi. Jest to profesjonalny system głębokiej penetracji promieni podczerwieni (infrared, infrarouge).

Skąd właściwie pochodzi ta zagadkowa nazwa: sauna karbonowa?

To bardzo proste! Pochodzi od materiału zastosowanego w promiennikach.

Czym sauna karbonowa różni się od zwykłej sauny parowej?

Brakiem pary wodnej i głębokością wnikania ciepła w strukturę skóry. W saunie parowej dobroczynne skutki ciepła odczuje skóra na głębokości ok 0,5cm, w saunie karbonowej ciepło wnika znacznie głębiej, bo aż na 6cm. Pocimy się o wiele intensywniej, a organizm nie tylko wydala wodę, ale także tłuszcz, metale ciężkie, kwasy i związki toksyczne.

Czy każdy może korzystać z takiej sauny?


W zasadzie tak, z parowej już niestety nie. Podczas jednej 30 minutowej sesji można spalić 600 kcal.

A nie lepiej pobiegać? / Fot. Mosati

Pewnie, że lepiej. Sauna jest alternatywą dla tych, którzy nie mogą biegać/ćwiczyć, nie mają na to czasu lub chcą połączyć skuteczne metody w walce o upragnioną sylwetkę. Sauna idealnie sprawdzi się w strefach ciała odpornych nawet na działanie diety i ćwiczeń, bo po jej zastosowaniu nastąpi pobudzenie przemiany materii, a co za tym idzie rozpoczyna się proces utraty tłuszczu. Dopiero po takim oddziaływaniu na włókna skóry może rozpocząć się spalanie tłuszczu. Odpowiednio ukrwione włókna podskórne pomagają w spalaniu tkanki tłuszczowej – jest to punkt wyjściowy umożliwiający zrzucenie zbędnych kilogramów. Pacjenci wykonujący intensywne ćwiczenia lub pracę fizyczną cenią ją za niwelowanie bólu związanego z zakwasami mięśni.

Czyli sauna karbonowa jest idealna dla osób, które chcą schudnąć?

W głównej mierze w tym celu jest stosowana. Nie mogę jednak nie wspomnieć o innych jej zaletach.

 / Fot. MosatiJakich?

Seans w saunie powoduje pobudzenie organizmu do odnowy biologicznej i spowolnienia procesów starzenia się skóry. Proszę sobie wyobrazić, że leży Pani na plaży, słońce ogrzewa Pani ciało. Zapomina Pani w tym czasie o problemach i poddaje się całkowicie stanowi pełnej relaksacji. Za to odpowiedzialne jest wydzielanie endorfin w Pani organizmie, które w saunie karbonowej osiągają swoje maksimum. Oj, przepraszam – w saunie nie musi się Pani martwić o nałożenie kolejnej warstwy filtra UVB, więc relaks jest jeszcze bardziej pełny. Po seansie skóra odznacza się lepszą wchłanialnością preparatów odżywczych i zdecydowanie jest jędrniejsza. Zmniejsza odczucia bóli o podłożu reumatycznym, związanych z urazami mięśni i nerwów, odpręża całe ciało. Posiada także pozytywne działanie na funkcje wątroby.

To bardzo wszechstronne urządzenie, aż trudno uwierzyć.


Skoro w moc oddziaływania ciepła wierzą najstarsi filozofowie, to nam nie pozostaje nic innego jak też uwierzyć. Chociaż lepiej wypróbujmy i wtedy przekonamy się na własnym organizmie o wpływie sauny karbonowej. Słynny grecki lekarz Parmenides mówił: „Daj mi siłę wytworzenia gorączki a ja będę mógł wyleczyć każdą chorobę”.

A kiedy będą widoczne efekty? / Fot. Mosati

Po pierwszym 30 minutowym seansie. Średnio sama waga pokazuje ok 1,5-2kg mniej.

Dziękuje za rozmowę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.