Facebook Google+ Twitter

Sposób na wieczne korki w Warszawie

Jak Urząd Miasta Warszawy planuje ułatwić poruszanie się po naszej zatłoczonej stolicy? Oto kilka projektów, które mają zostać zrealizowane w najbliższym czasie.

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Katowice_-_Roboty_drogowe.JPGNikogo kto mieszka w Warszawie nie dziwią już zatłoczone ulice i ogromne korki, zwłaszcza w godzinach szczytu. Widać można się przyzwyczaić. Ale komu nie działają one na nerwy? Zarząd Dróg Miejskich wciąż stara się polepszyć sytuacje i ułatwić poruszanie po Warszawie. Na najbliższy rok przygotowano kilka projektów, które mają udrożnić Warszawę.

Druga - nowa linia metra

Dziś stołeczny urząd miasta ogłosił przetarg na nową linię metra. Ma ona przebiegać od Ursusa na drugą stronę Wisły, gdzie miałaby rozdzielać się na dwie linie: na Bródno i na Gocław. "Od dnia podpisania umowy z wykonawcą, w ciągu czterech lat, powstanie ponad 6 kilometrów tuneli oraz 7 stacji" - czytamy na stronie Urzędu Miasta Warszawy. Oferty można składać do 16 lutego, jak zapowiedział wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz.

Natomiast na koniec tego miesiąca zaplanowano zakończenie wszelkich prac związanych z ostatnią stacją metra na Bielanach.
– Dalszej rozbudowy istniejącej już linii metra na razie nie przewidziano – informuje Urząd Miasta Warszawy.

Lepszy dojazd czyli rozbudowa dróg

Oprócz tego Zarząd Dróg Miejskich zaplanował kilka projektów dotyczących budowy nowych ulic i połączeń. Na lata 2007-2013 zaplanowano stworzenie obwodnicy śródmiejskiej na odcinku od Ronda Wiatraczna do połączenia z dzielnicą Targówek, co "pozwoli na prowadzenie ruchu północ-południe we wschodniej części miasta z pominięciem Śródmieścia" - czytamy na stronie ZDM Warszawy. Dość dużą inwestycją będzie także połączenie dróg krajowych S2 i S8 na odcinku od węzła Marynarska do węzła z Trasą AK. Będzie ona stanowiła odcinek zachodni obwodnicy Centrum. jednym z jej celów jest wyprowadzenie ruchu krajowego z centrum miasta i poprawienie połączeń międzyregionalnych.

Miasto ma także w planach budowę Trasy "Krasińskiego" na odcinku Plac Wilsona-Budowlana wraz z przeprawą mostową i torowiskiem tramwajowym. Projekt ma na celu głównie zmniejszenie obciążeń na mostach.

Z mniejszych inwestycji powstaną Aleja Rzeczypospolitej (od Al. Wilanowskiej do ul. Płaskowickiej), czy ulica Tysiąclecia (na odcinku od węzła Żaba do ul. Grochowskie). O dokładnych planach Zarządu Dróg Miejskich można przeczytać na stronie ZDM.

Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem

Miasto pracuje także nad projektem "Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem". "Praca systemu będzie polegała na sterowaniu sygnalizacją świetlną w sposób automatyczny w wytypowanych obszarach miasta" - czytamy na stronie Zarządu Dróg Miejskich. System ten ma pozwolić na uruchomienie innych podsystemów informacji takich, jak: system monitoringu i sterowania ruchem w tunelach czy system powiadamiania o niebezpieczeństwie. Całkowity koszt powstającego systemu wyniesie ponad 80 mln zł z czego ok. połowę dofinansuje EFRR (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.