Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29915 miejsce

Sposoby na atrakcyjną i ciekawą lekcję

We współczesnych szkołach, tablica, kreda i pomoce naukowe w postaci globusa, czy ludzkiego szkieletu na stojaku już nie wystarczą by przyciągnąć uwagę uczniów.

 / Fot. Mat.promocyjnePrzygotowanie dodatkowych materiałów na planszach lub foliach, wymaga większego nakładu pracy, a tego typu przedmioty łatwo ulęgają zniszczeniu w trakcie użytkowania.

Jak zatem wyposażyć szkołę by zaoszczędzić czas, ułatwić nauczycielom przygotowanie materiałów dydaktycznych i co najważniejsze zainteresować uczniów tematem lekcji?

Jednym z rozwiązań jest wyposażenie klasy w sprzęt do komunikacji wizualnej. Wiedza przekazana uczniom za pomocą obrazów w większym stopniu zaabsorbuje ich uwagę, aniżeli monotonny wykład. Nauczycielom natomiast umożliwi prezentowanie materiału zachowanego w wersji elektronicznej, który można łatwo odtwarzać i edytować.

By zaoszczędzić czas lekcyjny szczególną uwagę należy zwrócić na rozmiary i mobilność wyposażenia szkolnego. Produkty powinny być lekkie i łatwe do przenoszenia. Dzięki temu będzie z nich mogło korzystać wielu uczniów i nauczycieli.

Nowoczesne urządzenia, za pomocą których nauczyciele mogą zwiększyć zainteresowanie i percepcję uczniów to m.in. wizualizery, kalkulatory graficzne i tablice interaktywne

Wizualizery wyposażone są w zintegrowaną kamerę wideo. Podłączając do niego projektor można na dużym ekranie pokazać uczniom pomoce dydaktyczne, zarówno w formie wydruków jaki i trójwymiarowych przedmiotów. Dzięki temu każdy uczestnik zajęć może w tym samym momencie dokładnie obejrzeć np. wyżłobienie w skale, czy cenną monetę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.