Facebook Google+ Twitter

Sposoby na weekendowy wyjazd

  • Źródło: Artykuł sponsorowany
  • Data dodania: 2015-11-12 09:39

Coraz popularniejsze są ostatnio tak zwane city break. Jak zorganizować sobie taki wyjazd, żeby do domu wrócić zadowolonym i wypoczętym?

 / Fot. materiały prasoweWażny jest dobry plan

Wiele osób decyduje się ostatnio na weekendowe wyjazdy do jednego z większych miast Europy. Dzięki komunikacji lotniczej, podróż zabiera raptem kilka godzin, więc taka wycieczka nie jest męcząca. Tak zwany city break można spędzić na różne sposoby. Oczywiście, warto jak najwięcej zwiedzić, zajrzeć do najpopularniejszych muzeów, zabytkowych świątyń, czy zamków. Ale przyjemne może być także wędrowanie po mieście, wczucie się w jego klimat, zrelaksowanie się w małych knajpkach lub kawiarenkach. Niezależnie od tego, jaki jest cel naszego wyjazdu, powinniśmy zadbać o jego organizację. Przede wszystkim, przeloty i noclegi wykupmy, bądź zarezerwujmy wcześniej. Pomocne mogą być takie portale jak booking.com, albo www.sky4fly.net. Ta pierwsza strona pozwoli nam znaleźć hotel, natomiast pod drugim linkiem kryje się wyszukiwarka lotów. Jest ona bardzo wygodna, ponieważ za pośrednictwem jednej strony możemy sprawdzić możliwości połączeń lotniczych obsługiwanych przez wiele linii i wybrać najlepsze dla nas oraz najtańsze połączenie.

Jak uniknąć męczących tłumów

Podczas organizowania takiego wypadu, warto także zastanowić się nad doborem odpowiedniego miejsca i terminu. Większość z nas bowiem raczej męczy się w tłumach, dobrze jest więc tak zorganizować city break, żeby uniknąć dużej ilości ludzi. Po pierwsze, ominąć można najbardziej „oblegane” weekendy roku, takie jak majówka czy te, które przypadają na szczyt sezonu urlopowego. Po drugie, warto wyjść poza schemat i wybrać się niekoniecznie do jednego z najpopularniejszych miast, ale do takich zakątków Europy, które goszczą nieco mniej turystów, ale są równie wyjątkowe. Otworem stoją przed nami takie miejsca jak Oslo, Kopenhaga czy Genewa, które stają się coraz popularniejsze, ale nie są jeszcze tak przepełnione zwiedzającymi jak na przykład Berlin lub Paryż.

Do tych miast także bez problemu znajdziemy loty w kusząco niskich cenach. Na pewno bardziej wypoczniemy, jeśli nie będziemy musieli stać w kolejkach do każdego muzeum i poruszać się w tłoku. A przecież city break ma być właśnie idealnym sposobem, na to, żeby szybko i skutecznie „naładować akumulatory”!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.