Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26453 miejsce

Spot CKE promujący matematykę zawiera błędy

W spocie promującym matematykę, zamówionym przez CKE jest błąd - donosi Rzeczpospolita.

Kadr ze spotu / Fot. interklasa.plPod koniec lutego, w telewizji pojawił się spot promujący matematykę, w którym żeglarka Marta Sziłajtis-Obiegło pokazuje jak obliczyć, ile minut można bezpiecznie spać w czasie rejsu, by nie rozbić jachtu o inny statek czy skałę.

Według "Rzeczpospolitej" w reklamówce jest błąd. Chodzi o przytaczany wzór. - Wygląda na bardzo uproszczony i nie do końca zgadza się z tym, co mówi żeglarka. Mam wrażenie, jakby ktoś zastąpił dobry wzór złym, a w każdym razie nielogicznym - mówi "Rz" Lech Mankiewicz z Centrum Fizyki Teoretycznej PAN. Fizyk wskazuje, że w mianowniku wzoru zamiast V powinno być V1 (prędkość jachtu) dodane do V2 (prędkość statku).

PRowcy agencji bronią się tym, iż bardziej skomplikowany wzór zniechęciłby od spotu, a zamiar kampanii jest odwrotny. - V to suma średniej prędkości jachtu i okrętu. Próbowaliśmy rozwinąć wzór, ale kadr robił się nieczytelny - odpowiada Maciej Niedźwiecki z agencji DDB, która przygotowała reklamę.

Reklamy matematyki za ok. 20 mln zł (sześć spotów wizerunkowych i 75 3,5-minutowych filmów tłumaczących zagadnienia matematyczne) zostały zamówione przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Źródło: Rzeczpospolita

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.