Facebook Google+ Twitter

Spot wyborczy PiS skopiowany z amerykańskiej kampanii?

PiS przygotował spot wyborczy, który jutro ma mieć swoją premierę. Przesłanie filmu zawiera się w haśle "Panie premierze Tusk, panu już dziękuję. Czas na odważne decyzje." Podobną reklamę wyborczą zaprezentował jednak wcześniej amerykański polityk.

Sonda

Czy spot PiS jest kopią filmu amerykańskiego polityka?

 / Fot. Kadr ze spotu PiSFilm, zaprezentowany przez serwis Kampania na Żywo, pokazuje bohaterów, którzy podkreślają swoją polskość. "Panie premierze Tusk, słyszy mnie pan? Nie jestem światowym kryzysem, jestem Polką" - możemy usłyszeć na początku spotu. Dalej pada seria kolejnych antonimów do słowa Polak: ciemniak, dziura w drodze, obciach itp.

Spot jest łudząco podobny do reklamy, którą możemy znaleźć w kanale YouTube byłego gubernatora stanu Michigan, Mitta Romney'a. Ten polityk republikański zabiega o nominację w wyborach prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Adam Hofman z PiS zastrzega, że spot nie jestem elementem kampanii wyborczej, bo do momentu ogłoszenia przez prezydenta daty wyborów nie można emitować reklam wyborczych. Hofman mówi o "kampanii informacyjnej".



Zobacz spot Mitta Romney'a



Czy waszym zdaniem film jest kopią spotu amerykańskiego polityka? Głosujcie w sondzie obok artykułu.

Czytaj także: Politycy w internecie zaczęli wyścig o mandaty. Skutecznie?

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

rufus daves
  • rufus daves
  • 04.08.2011 15:23

PiS+Radio maryjan+Solidarnosc=zadyma.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aga4171
  • Aga4171
  • 12.07.2011 11:28

Gubernator stanu Michigan przegrał z Obamą. Niech PiS kopiujący jego spoty ma to na uwadze

Komentarz został ukrytyrozwiń
olo
  • olo
  • 12.07.2011 10:20

Spot PIS-u musi być bardzo dobry,że "członki" PO tak przeżywają jego emisję.Nie martwcie się, Wasz wódz zrobi wam spot na zielonych wyspach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 12.07.2011 08:20

Mnie tylko zastanawia, że ci ludzie się nie wstydzą występować w takim filmiku, nawet za pieniądze. Przecież to ogromny obciach. Wzięli kilka złotych, a będą kojarzeni ze śmietnikiem historii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest kopia i to przynajmniej trzecia. Prowincjonalne mało fachowe naśladownictwo czyli plagiat.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 12.07.2011 05:46

Mam pytanie do @ my naród - ilu ubogich dostało by wsparcie za koszt emisji spotów w radiu i telewizji ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
krzysiek
  • krzysiek
  • 11.07.2011 23:02

otóż to! - "kupuję" pomysł nie ważne, czy to Kaczyńskiego, czy Romney'a!

"Panu Tuskowi już podziękujemy" (i całej ekipie PO też - przynajmniej ja!).

Nie wiem kogo wybiorę - przecież to nie musi być ani PIS ani PO (SLD ze swoimi "problemami" też mi się nie podoba), ale jakąś alternatywę da się znaleść, czyż nie?:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
ania
  • ania
  • 11.07.2011 22:55

pomysł podobny, ale przekaz lepszy...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
er
  • er
  • 11.07.2011 22:29

Bielan poza PiS-m,Kurski w Brukseli,Kluzik w PO...bieda PiS aż piszczy,oj bieda...

Komentarz został ukrytyrozwiń
qwertz
  • qwertz
  • 11.07.2011 22:02

Ekipa Kaczyńskiego strzeliła sobie w kolano.
Już widzę odpowiedź PO:
"Jestem Polakiem-Ślązakiem, nie zakamuflowaną opcją niemiecką".
Jest to możliwe, w końcu Opolszczyzną rządzi Platforma wespół z RAŚ.