Facebook Google+ Twitter

Spotify ma 60 milionów użytkowników. Co czwarty korzysta z płatnej wersji serwisu

Spotify ma już 60 mln aktywnych użytkowników. 15 mln z nich korzysta z płatnych subskrypcji. Serwis powstał w październiku 2008 r. w Szwecji.

https://flic.kr/p/28X6qV / Fot. Sorosh Tavakoll/CC BY 2.0"Jeszcze zanim 2014 rok dobiegł końca, udało nam się przekroczyć kolejny próg: 15 milionów abonentów płatnych subskrypcji oraz 60 milionów aktywnych użytkowników" - pisali w grudniu przedstawiciele Spotify na blogu serwisu.

Spotify to założony w 2008 r. szwedzki serwis muzyczny. Umożliwia on strumieniowe słuchanie utworów. Model ten ma wielu krytyków w branży muzycznej. Jednym z nim jest lider Radiohead Thom Yorke, który nazwał serwisy streamingowe "ostatnim tchnieniem starego modelu rynku". " Po nich nadejdzie coś zupełnie nowego. Na razie jesteśmy w miejscu, w którym wszystko - od technologii po sposób słuchania muzyki - może rozwinąć się źle. Dlatego jako muzycy powinniśmy walczyć ze streamingiem" - mówił Yorke.

Czytaj także: Sony Walkman ZX2 ma przyciągnąć audiofilów. Japończycy zaprezentowali odtwarzacz z Androidem


Zdaniem muzyka artyści, szczególnie mniej znani, nie są w stanie utrzymać się z przychodów generowanych przez takie serwisy, jak Spotify, Wimp czy Deezer. W listopadzie swoje utwory z tego pierwszego usunęła Taylor Swift.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.