Facebook Google+ Twitter

Spotkaj Benedykta XVI na YouTube

Kościół katolicki chce docierać do wszystkich wiernych, także tych najmłodszych - swobodnie poruszających się w środowisku globalnej sieci i obeznanych najnowszymi technologiami. Wyrazem tej strategii jest otwarty wczoraj oficjalny kanał YouTube Stolicy Apostolskiej.

Oficjalny kanał Watykanu / Fot. screen- Młodzi ludzie poszukują odpowiedzi i sensu życia. Potrzebne są nowe sposoby przekazywania nadziei, w tym wciąż ewoluującym systemie komunikacyjnym okalającym naszą planetę - tłumaczy papież w jednym z filmów umieszczonych na kanale.

Kanał nazywa się po prostu "Watykan" (The Vatican) i jest dostępny pod adresem http://www.youtube.com/user/vatican.

Znajdziemy na nim informacje o działaniach papieża Benedykta, a także najważniejszych wydarzeniach dotyczących Stolicy Piotrowej. Zamieszczane na stronie materiały pochodzą z watykańskiej telewizji (CTV) i radia (VR).

- Wideo-wiadomości reprezentują stanowisko Kościoła w najważniejszych zagadnieniach światowych - czytamy. - Kanał jest aktualizowany codziennie.

Na stronie znajdują się także odsyłacze do innych witryn administrowanych przez Stolicę Apostolską, m.in. oficjalnej stronę Watykanu i witryny pisma L'Osservatore Romano. Dostępna jest w czterech wersjach językowych - angielskiej, włoskiej, hiszpańskiej i niemieckiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Czekam na papieskiego bloga i konto na naszej-klasie... Pomysł mi się nie podoba, nie wiem dlaczego, ale nie podoba...

Komentarz został ukrytyrozwiń

ja tam za bardzo religijny nie jestem, ale jak tak to czytam to mnie tylko zastanawia kiedy kościół w ogóle zrezygnuje z swojej materialnej struktury i na stałe przeniesie się w cyfrowy świat mediów szeroko pojętych:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Normalka. To samo robią inni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.