Facebook Google+ Twitter

„Spotkania codzienności” - wystawa prac Sobiesława Książka

W dniach od 4 do 31 marca 2008 w Galerii F16 – Filia 16 Krowoderskiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, ul. Królowej Jadwigi 37b jest prezentowana wystawa prac Sobiesława Książka pt. „Spotkania codzienności”.

 / Fot. Sobiesław Książek/foto-fashion.comNiecodzienne ujęcie codzienności – codzienności zbudowanej z kontrastów, które nie tylko współistnieją, ale też przenikają się tworząc nowe, wyjątkowe obrazy, będące treścią wystawy.
Obrazy malowane blaskiem karoserii, sylwetkami foteli, krągłościami kierownic i zastygłymi twarzami budynków przeglądającego się w nich miasta. Chwytane okiem obiektywu, malowane kreską na monitorze, wpisane w fakturę materiału. To wszystko w swoich pracach uchwycił autor – doskonały obserwator, fotograf i grafik.

Jak widać, czasem wystarczy przystanąć na chwilę i otworzyć się na obrazy, by w tak oczywistych i / Fot. Sobiesław Książek/foto-fashion.com codziennych elementach odkryć nieznaną dotąd wyjątkowość, zbudowaną z ich połączeń.

Taka właśnie jest wystawa prac Sobiesława Książka – pełna niezwykłych zestawień zwykłych rzeczy ujętych w obrazy balansujące między fotograficznym uchwyceniem chwili, kreatywną grafiką a magią rodem z malarskich płócien. Wystawa prac tak pełnych niespodzianek jak sam ich autor.

13 marca 2008 roku, o godzinie 17, w Galerii F16 odbędzie się spotkanie z autorem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.