Facebook Google+ Twitter

Spotkania z hortiterapią podczas „Nocy biologów 2014”

10 stycznia 2014 roku na Wydziale Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie odbędzie się trzecia edycja „Nocy biologów”.

 / Fot. Stowarzyszenie Zielone DzieciProgram „Nocy biologów” przewiduje wykłady, laboratoria, warsztaty, wycieczki i wystawy. Różnorodność dostępnych zajęć jest tak ogromna, że zarówno osoby dorosłe, młodzież jak i najmłodsi przyrodnicy znajdą coś dla siebie. W czasie trwania „Nocy Biologów” zainteresowani będą mogli odbyć spotkania z naukowcami i omówić nurtujące ich tematy.

Podczas „Nocy biologów” poruszona zostanie tematyka hortiterapii, czyli najkrócej rzecz ujmując leczenia pięknem roślin. W hortiterapii wykorzystuje się pracę fizyczną w terapii osobowości i resocjalizacji. Metoda rozpowszechniona jest w Stanach Zjednoczonych i na zachodzie Europy i polega na urządzaniu ogrodów przystosowanych dla osób niepełnosprawnych (między innymi psychicznie), które uczestniczą w uprawie i pielęgnowaniu roślin. Udowodniono, że wpływa to pozytywnie na ich samopoczucie i proces rehabilitacji.

 / Fot. Stowarzyszenie Zielone DzieciEntuzjastką hortiterapii w Polsce jest Zofia Wojciechowska, animatorka społecznego programu Zielone Dzieciaki, założycielka Stowarzyszenia Zielone Dzieci, inicjatorka powstania Instytutu Hortiterapii. Zofia Wojciechowska stworzyła na Mazurach ruch nazwany „zielonym wolontariatem”. Jest ona także współautorką ekologicznych zeszytów edukacyjnych w zakresie projektów powstałych w ramach ogólnopolskiej Kampanii – Szkoły dla Przyrody roku 2010.

Podczas wykładów w ramach „Nocy biologów” Zofia Wojciechowska przedstawi materiały z przeprowadzonych seminariów oraz poprowadzi trzy spotkania z hortiterapią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.