Facebook Google+ Twitter

Spotkanie Anetą Skarżyński w Klubie Księgarza

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-10-28 12:51

Spotkanie Anetą Skarżyński w Klubie Księgarza – promocja Wysp NaftalinowychFundacja Solidarność – Wschód oraz Wydawnictwo Psychoskok
we współpracy z
Apartamenty Endo i Muza
w Wrocławiu
oraz
KLUB KSIĘGARZA
zapraszają na

WYSPY NAFTALINOWE
WIECZÓR AUTORSKI ANETY SKARŻYŃSKI
z niespodzianką
który odbędzie się 20 listopada 2014 o godz. 17:00
w KLUBIE KSIĘGARZA
Warszawa, ul. Rynek Starego Miasta 22/24
wstęp wolny
https://www.facebook.com/events/350064955176249
Aneta Skarżyński z d. Augustyniak - polska artystka: malarka, śpiewaczka i autorka książek. Jest absolwentką dwóch wrocławskich uczelni - Akademii Sztuk Pięknych oraz Akademii Muzycznej. Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej ukończyła w 1996r., a w roku 2011 Wydział Wiedzy o Kulturze i Plastyki w Akademii Sztuk Pięknych. Jej rzadkiej urody głos, mezzosopran-sopran, z szerokim diapazonem i ciemną barwą z powodzeniem odnajduje się w takim gatunku, jak muzyka klasyczna i belcanto. Zadebiutowała, w roku 1991 na scenie Opery Wrocławskiej, będąc na drugim roku studiów, a już rok później została solistką Teatru Muzycznego - Operetki Wrocławskiej. Gościnnie grała również w Teatrze Dramatycznym w Legnicy.

Twórczość literacka to trzeci kierunek działania Anety Skarżyński. W kwietniu 2008r. jej powieść Wyspy Naftalinowe zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Literackim im. Z. Herberta w Londynie. Dorobek twórczy artystki, jej niezwykle szerokie umiejętności, różnorodne formy aktywności w zakresie sztuki, w połączeniu ze współpracą i patronatem ze strony Fundacji Solidarność-Wschód służą rozwojowi oraz promocji sztuki wiecznie żywej, a nade wszystko ponadczasowej.
(Agnieszka Marzol)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.