Facebook Google+ Twitter

Spotkanie autorskie Michała Piętniewicza

W Domu Kultury Podgórze odbędzie się spotkanie autorskie z poetą młodego pokolenia, pisarzem i redaktorem "Metefory" - Michałem Piętniewiczem

 / Fot. plakat W programie przedstawione zostaną wiersze poety oraz fragmenty prozy poetyckiej. Prowadzenie: Marta Półtorak.

Michał Piętniewicz - ur. się 13.01.1984 roku w Tarnowie. Studiował polonistykę na UJ, a obecnie jest doktorantem IV roku literaturoznawstwa na UJ. Pisze pracę doktorską o twórczości Wiesława Myśliwskiego. Wydał tomiki Oddział otwarty ( BL, 2008 ) Odpoczynek po niczym ( 2011 Miniatura) oraz zbiór opowiadań Tarnowskie baśnie i mity (Miniatura 2012)
Publikował w Dekadzie Literackiej, Arcanach, Arkadii, Nowym czasie , Metaforze, Fragile,, Nowej Dekadzie Krakowskiej, Frondzie, w Przystani BL, w internetowej Szafie, w Pkpzin.
Redaktor kwartalnika literacko-artystycznego Metafora od roku 2012.Był wyróżniany w kilku konkursach poetyckich. Między innymi im. Zbigniewa Dominiaka Moje świata widzenie, czy w konkursie im. Witolda Gombrowicza Przeciw poetom. Stypendysta miasta Krakowa w dziedzinie literatury w roku 2012.Prowadził zajęcia na UJ z przedmiotów: literatura współczesna i warsztaty krytyczne. Na co dzień zajmuje się pracą naukową i artystyczną.

informacje na www.dkpodgorze.krakow.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.