Facebook Google+ Twitter

Spotkanie autorskie z Izabellą Degen w Miastku

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-07-13 21:36

W kawiarni "Marysieńka", w Miastku, w czwartek 9 lipca, odbyło się spotkanie z pisarką i malarką - Izabellą Degen.

Izabella Degen podczas spotkania autorskiego przeczytała jedno ze swoich opowiadań. / Fot. Mateusz ZarychtaArtystka przyjechała do Miastka na zaproszenie organizatorów II Międzynarodowego Pleneru Malarskiego, który odbywał się w ośrodku wczasowym „Zielona Skarpa” w podmiasteckim Świeszynie. Ziemia miastecka przypadła jej do gustu. - Od razu kupiłam sobie mapkę waszej gminy. Ukształtowanie terenu i bardzo duża liczba jezior i skrzypów, to jest to co mnie najbardziej urzekło. Teren jest naprawdę fascynujący - podkreśla Izabella Degen.

Swoją przygodę z literaturą i malarstwem rozpoczęła już w dzieciństwie. Od wczesnej młodości czuła w sobie duszę artysty. - Piszę i maluję z potrzeby serca i pasji. To moje hobby - dodaje Degen.

Tak naprawdę największe dzieła artystki powstały gdy wyjechała ona z Polski. - W latach 80-tych w Polsce mieliśmy stan wojenny. Za wszelką cenę chciałam wyjechać stąd. W drugiej połowie lat osiemdziesiątych udało mi się opuścić Polskę i wyjechałam do Niemiec. Mieszkam tutaj do dziś. W międzyczasie przebywałam przez sześć lat na Teneryfie, gdzie rozwijałam swoje talenty. W trakcie pobytu za granicą powstała zdecydowana większość moich publikacji - opowiada Pani Izabella.

Izabella Degen to nie tylko pisarka, lecz również malarka. Losy życiowe nie pozwoliły jej na zrealizowanie się w dziedzinie sztuki. Zrobiła to wiele lat później, ale za to od razu z sukcesem. Jej dzieła można było już zobaczyć na wielu wystawach malarskich w Hiszpanii, Niemczech i Polsce. Obrazy są realistyczne, a wykonywane w technice olejnej.

Od 2002 roku czynnie bierze udział w życiu artystycznym. Uczestniczy w konkursach, plenerach i wystawach. Jednak początki z malarstwem były u niej nieco zaskakujące. - Zaczęłam kopiować obrazy Salvadora Dali. Wtedy odkryłam, że malowanie to moja druga strona zainteresowań, obok pisania - mówi z uśmiechem artystka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Interesujący szkic autorski! Isabella Degen jest artystka z bogatę paletą wszelkich możliwości artystycznych od pióra - poprzez farby i pędzle - do spotkań autorskich!.. Dobrze że jest wśród nas !

pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.