Facebook Google+ Twitter

Spotkanie bin Ladena z Husseinem - figury woskowe w Łodzi

Nie tak dawno było głośno od pogłosek o śmierci Osamy bin Ladena. Okazuje się jednak, że bin Laden "żyje" i ukrywa się w... Łodzi, a to wszystko na oczach George' a W. Busha. W Łodzi trwa wystawa figur woskowych.

Osama bin Laden ukrywa się w Łodzi | fot Daniel SIwakW Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 123 z inicjatywy Parku Miniatur została otworzona czasowa ekspozycja - Hollyłódź - Twarzą w twarz z ludźmi, którzy zmienili świat. Mowa tu o gabinecie figur woskowych. Wystawa składająca się z 37 figur została podzielona na 7 działów tematycznych, między innymi aktorzy, geniusze i ludzie - osobliwości. Możemy zatem podziwiać figury Charliego Chaplina, Eltona Johna i Alberta Einsteina. Wśród znanych osobliwości z całego świata nie zabrakło też naszych rodaków, a są nimi: Jan Paweł II, Lech Wałęsa, Fryderyk Chopin, Maria Skłodowska Curie, Mikołaj Kopernik i Józef Poniatowski.

– Figury zostały wypożyczone z Berlina i Sankt Petersburga. Na wystawie znajduje się także 9 lalek z filmu "Mokra Bajeczka" wyprodukowanego przez łódzką wytwórnię filmów rysunkowych SE - MA - FOR. – mówi Jacek Czyż z Łódzkiego Parku Miniatur.Spotkanie na szczycie - Skłodowska Curie i Einstein | fot Daniel Siwak

W mrocznym pomieszczeniu piwnicznym można podziwiać ludzi, którzy nieco się różną od tych, których widzimy na co dzień. Przy jednym stole siedzą: człowiek o dwóch twarzach, pan "wielka stopa", cyklop, ale też człowiek nosorożec, oraz trójoki i czterooki mężczyzna. Obok nich możemy podziwiać gwiazdę z branży erotycznej, która zasłynęła z licznych operacji powiększania biustu.

– Przyszedłem tu z ciekawości, nigdy nie byłem w gabinecie figur woskowych. Najbardziej podobają mi się figury tych dziwnych ludzi. Aż trudno w to uwierzyć, że takie osoby kiedyś żyły. – powiedział Pan Wojciech, podziwiając figurę pana "wielkiej stopy".

Pan Jarosław Michalski przyszedł na wystawę z dwiema córkami: Madzią i Martyną.
– Te woskowe figury robią ogromne wrażenie. Przyznam się, że pierwszy raz mogę podziwiać takie dzieła sztuki. Przyszedłem tu z czystej ciekawości. Do tej pory mogłem oglądać sławnych ludzi tylko na szklanym ekranie, a tu mam wrażenie jakby za chwilę stojący obok mnie prezydent USA ożył i przemówił do mnie.

Długo nie trzeba było czekać. Po słowach Pana Jarosława usłyszeliśmy muzykę niczym z "Odysei Kosmicznej" i jedna z figur zaczęła się ruszać. Był to Neil Armstrong, który zdał raport z misji kosmicznej.

Wystawę figur woskowych można podziwiać do 3 grudnia (bilety w cenie 10 zł i 8 zł - ulgowy, filmowanie i fotografowanie gratis).

Łódzki Park Miniatur zaprasza też na wystawę dinozaurów pt. "Giganci czasów prehistorycznych", która 20 października po raz drugi zawita do Łodzi.

Daniel Siwak
Krzysztof Olejniczak


zapraszam do obejrzenia zdjęć z wystawy autorstwa Daniela Siwaka
GALERIA ZDJĘĆ

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 20.10.2006 18:58

Hmm, ja miałam to szczęście w te wakacje zwiedzic paryskie Muzeum Figur Woskowych Grevin, ale tu wybiorę się na pewno z równie dużą przyjemnością ;) Dobry artykuł, miło się go czyta, zwłaszcza, że dotyczy on tak sympatycznego tematu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

* z Husseinem* (po ang.), po polsku - Husajn.
* Maria Skłodowska Curie* - jednak * Maria Skłodowska-Curie* (z dywizem).
Parę lat temu byłem na sopockim molo (molu) - podobna wystawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super artykuł! Oczywiście wielki plus!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.10.2006 19:55

jak czytałam to nie było linka do zdjęć w galerii :P

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.10.2006 19:49

Aniu a zdjęć w galerii ci się bardzo dobrze nie oglądało :-]

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.10.2006 19:34

Świetnie napisany artykuł :-) Naprawdę bardzo dobrze mi się go czytało!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.