Facebook Google+ Twitter

Spotkanie dzieci z policyjną maskotką

Policyjna maskotka pomoże kształtować poczucie wartości własnego zdrowia i zbudować odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje i innych ludzi.

19 listopada w Szkole Podstawowej w Wojnowicach, odbyło się spotkanie uczniów kl. I-III z maskotką policyjną w ramach projektu, który trwa od roku 2004. Jego celem jest przeciwdziałanie zagrożeniom, oraz zachęcanie nauczycieli do zaplanowania długofalowych działań z dziećmi oraz kształtowania nawyków bezpiecznych zachowań.

Zabawy dotyczące ruchu ulicznego i bezpieczeństwa przygotowane przez Pyrka i starszą posterunkową Annę Urbaniak z Zespołu Prewencji w Nowym Tomyślu, sprawiły, że dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w pogadance i zabawach. Zadawały wiele pytań, ale posiadały również wiedzę. Wspólnie rozpoznawały sygnały ostrzegawcze i ich rodzaje, znały numery alarmowe.

Pogadanka miała na celu wyrobić w dzieciach nawyk unikania miejsc niebezpiecznych w czasie zabaw poza szkołą oraz właściwego zachowania się w kontakcie z obcą osobą. Przypomniała dzieciom o bezpiecznym zachowywaniu się na drogach, jezdniach i placach zabaw. Spotkanie umilił program artystyczny, który przedstawiła Klasa II z wychowawczynią.

Na zakończenie spotkania pani Ania i Pyrek wręczyli dzieciom plakaty i naklejki odblaskowe, które sprawią, że dzieci będą bardziej bezpieczne i widoczne na drodze. Zadowolone dzieci podziękowały policji za wskazówki, które przydadzą im się w życiu. Dzieci z radością czekają na następne spotkanie .

Galeria: Pyrek nasz przyjaciel, z nim bezpieczniej jest

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.12.2010 17:26

Zabrzmi to mało oryginalnie ale przyłączam się do komentarza Damiana:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Program edukacyjny "Z Pyrkiem bezpieczniej” przeznaczony dla dzieci z poziomu nauczania zintegrowanego ( 6-10 lat ). Maskotka policyjnego programu edukacyjnego Sierżant Pyrek, pełni służbę w „szeregach” wielkopolskiej policji od 2003 roku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Piotrze! Oczywiście działanie i pedagogizacja rodziców. Rodzice wspólnie z dziećmi ukladają hasła związane z bezpieczeństwem i nie tylko. Współpracują ze mną.Jestem bardzo zadowolona. A więc Dobra współpraca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W sprawie bezpieczeństwa samo działanie takich spotkań jest nieskuteczne. Do tego musi angazować się całe środowisko a szczególny wpływ mają rozmowy z rodzicami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powtórzę po raz kolejny. - Wojnowice mogą być dumne z takiej nauczycielki:) Pozdrawiam wszystkie dzieciaki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bylem kiedyś dziennikarzem Gazety Policyjnej i relacjonnowalem możnna rzec "urodziny" i wystepy wiekszosci poliyjnych maskotek. Fajna sprawa i prewencyjne oddzialywnie znakomite.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.