Facebook Google+ Twitter

Spotkanie informacyjne na temat czystości powietrza

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-01-18 16:46

Czy w miejscu Twojego zamieszkania powietrze atmosferyczne jest monitorowe? Czy w miejscu Twojego zamieszkania działania na rzecz ochrony środowiska są skuteczne?

W związku, iż Pozytywna Szkoła Podstawowa w Gdańsku jest szczególnie zainteresowana w propagowaniu programów, mających na celu podnoszenie świadomości o ochronie środowiska w ścisłej współpracy pomiędzy lokalną społecznością a organizacjami pozarządowymi, 22 stycznia 2015 o godzinie 18.00, w Pozytywnej Szkole Podstawowej w Gdańsku-Karczemkach (Główna Aula), odbędzie się spotkanie informacyjne, w czasie którego prelegenci, reprezentujący Fundację Agencji Monitoringu Regionalnego Atmosfery Aglomeracji Gdańskiej, odniosą się do kwestii poziomu zanieczyszczenia powietrza oraz sposobów, w jaki inicjatywy członków lokalnej społeczności mogą oddziaływać na obniżanie lub eliminowanie zagrożeń dla otoczenia, którego jesteśmy integralnym elementem.

Program spotkania obejmie prezentację przygotowaną przez aktywistów z Fundacji ARMAAG, w ramach której zostaną objaśnione metody identyfikacji miejsca i przyczyny problemów zanieczyszczenia powietrza oraz procedury związane z weryfikacją przestrzegania kryteriów jego jakości. Eksperci z kierowanej przez Panią Krystynę Szymańską organizacji odniosą się również do problematyki związanej z oszacowaniem tendencji długoterminowych, procesu modelowania i pomiaru skuteczności zaleceń.
Grand Finale wieczoru zostało zarezerwowane dla przyszłych adwokatów idei nieskażonej atmosfery, a co za tym idzie również przyjaznego dla życia środowiska, uczniów Pozytywnej Szkoły Podstawowej, których wyróżnione projekty na temat znaczenia czystości powietrza atmosferycznego dla otoczenia będą omówione i nagrodzone.
Gwarantując kolegom z Fundacji ARMAAG dostęp do odpowiedniego zaplecza informatyczno-komunikacyjnego, Szkoła zapewni właściwą oprawę audio-wizualną dla przedstawianych tego wieczoru treści, a na spotkanie zostaną zaproszeni zainteresowani tematyką uczniowie wspomnianej placówki, ich rodzice czy prawni opiekuni, członkowie lokalnej społeczności oraz osoby niezwiązane z działalnością naszej instytucji, aczkolwiek zainteresowane problematyką odnoszącą się do przedmiotu prezentacji.

Z pewnością spotkanie stanie się nie tylko kamieniem probierczym, ale także milowym dla rozwoju kolejnych projektów, w których zaangażowane będą żywioły skupione wokół naszego ośrodka, a wyzwolone w konsekwencji przedstawionej przez Fundację ARMAAG prezentacji.


(Jacek Stopczyński)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.