Facebook Google+ Twitter

Spotkanie miłości pod Kancelarią Premiera

Ponad 60 osób zjawiło się w środę przed Kancelarią Premiera protestując przeciwko zachowaniu ABW wobec dziennikarza TVP.

Dziennikarza TVP poddano upokarzającej rewizji osobistej oraz zabrano mu sprzęt, na którym pracował, po tym, jak przełożony funkcjonariuszy ABW dowiedział się, że była to ekipa TVP. Zachowanie ABW wzbudziło zaniepokojenie ludzi mediów. Kilkunastu znanych dziennikarzy i publicystów wystosowało list otwarty do premiera w proteście przeciwko takiemu zachowaniu ABW.

14 maja kilkunastu dziennikarzy oraz grupa blogerów z portalu Salon24.pl a także zwykli warszawiacy przyszli pod Kancelarię Premiera w proteście przeciwko zachowaniu ABW oraz w obronie niezależności mediów. Uczestnicy wykrzykiwali: "W erze miłości policja cię ugości", "Gdy premier cię miłuje, to prokuratura cię zakuje", oraz "Wolne słowo". Wśród protestujących znaleźli się m.in. Zofia Romaszewska, Stefan Melak, Tomasz Sakiewicz.
Jacek Kurski protestuje przeciwko zachowaniu ABW wobec dziennikarza TVP / Fot. Agnieszka Piasecka
Policja spisała większość uczestników, ale zachowywała się przyjaźnie w stosunku do wszystkich. W pewnym momencie doszło do dziwnego incydentu - z budynku kancelarii wyszło dwóch ubranych po cywilnemu mężczyzn, którzy zeskanowali specjalnym urządzeniem dowód tożsamości jednego z uczestników. Mężczyźni nie chcieli się wylegitymować. Cała manifestacja trwała około godziny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

thanks

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.