Facebook Google+ Twitter

Spotkanie minister J. Muchy i M. Grabowskiego z przedsiębiorcami

Spotkanie Minister Sportu Joanny Muchy i Wiceministra Finansów Macieja Grabowskiego z przedsiębiorcami 20 września 2013 r. w nowym biurze poselskim T. Aziewicza było współorganizowane przez Klaster Logistyczno-Transportowy Północ-Południe.

 / Fot. Klaster LT Północ-PołudnieW piątek 20 września br. przy ul. Gdańskiej 42 w Żukowie miało miejsce otwarcie filii biura Posła na Sejm RP Tadeusza Aziewicza. W uroczystości wzięli udział: Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Maciej Grabowski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Wiesław Byczkowski, Przewodniczący Klastra Logistyczno-Transportowego Północ-Południe Marek Świeczkowski oraz pomorscy przedsiębiorcy.

 / Fot. Klaster LT Północ-PołudnieGośćmi specjalnymi uroczystości byli uczestnicy Mistrzostw Świata Karate w Żukowie z Kennethem Funakoshi z USA – Założycielem Funakoshi Shotokan Karate Association na czele.

Podczas ceremonii otwarcia Poseł Tadeusz Aziewicz przedstawił celowość powstania biura, podkreślał i zapewniał, że dołoży wszelkich starań aby żukowskie biuro nie było tylko pustym miejscem. Wyraził przy tym nadzieję, że właśnie tam znajdować się będzie miejsce spotkań, rozmów i rozwiązywania problemów nurtujących mieszkańców Żukowa i okolic.

 / Fot. Klaster LT Północ-Południe- "Do otwarcia biura w Żukowie skłoniła mnie otwartość lokalnych działaczy na problemy mieszkańców i ja ze swojej strony chciałbym zapewnić, że będę służył pomocą i własnym doświadczeniem w ich rozwiązywaniu, będę przekazywał wiedzę jaką ja posiadam jednocześnie czerpiąc z wiedzy, którą mi przekazują." – zapewniał Poseł Aziewicz.

 / Fot. Klaster LT Północ-PołudniePo przecięciu wstęgi odbył się briefing dla mediów, w czasie którego dziennikarze mieli okazje zadać pytania bezpośrednio gościom. Minister Joanna Mucha zapytana o swoją działalność ministerialną opowiedziała o skierowanym do rodziców apelu, aby ci nie zwalniali swoich dzieci z zajęć wychowania fizycznego, zwróciła także uwagę na to, że dzieciom nie wystarczy zapewnienie pomocy naukowych i książek, ale że potrzebna jest także dbałość o zdrowie – aktywność fizyczną. Zaapelowała, aby współdziałać w tworzeniu dobrych warunków sprzyjających rozwojowi fizycznemu dzieci, oderwaniu od - jak się wyraziła - laptopów i telewizorów, i zaproponowanie im zabawy na świeżym powietrzu.

 / Fot. Klaster LT Północ-PołudnieWiceminister Finansów Maciej Grabowski w rozmowach z przedsiębiorcami odpowiadał szczegółowo na ich zapytania, wątpliwości dotyczące m.in. gospodarki morskiej w aspekcie Vat dla sektora portowo-przeładunkowego, opodatkowania firm, rozliczania z fiskusem, a także finansów zakładów pracy chronionej i samorządów.

Licznie zebrani członkowie Klastra Logistyczno-Transportowego Północ-Południe wyrazili gotowość do dalszych merytorycznych dyskusji dla zaznaczenia kluczowego znaczenia sektora logistyki i gospodarki Morza Bałtyckiego dla naszego regionu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.