Facebook Google+ Twitter

Spotkanie młodych w Lednicy

Po raz jedenasty odbyło się spotkanie młodych w Lednicy. Uczestnicy spotkania, którzy zjechali tu 2 czerwca z całej Polski (i nie tylko) uczestniczyli w niezwykłych uroczystościach. Patronem uroczystości był św. Jacek (w tym roku przypada 750. rocznica śmierci św. Jacka), a ich współorganizatorem - diecezja gliwicka.

Kaplica, w której wierni mogli znaleźć ciszę i skupienie. / Fot. Agata PańczykMłodzież z diecezji gliwickiej dostała specjalne flagi z nazwą dekanatu, z którego pochodzi. Podczas uroczystości młodzież wysłuchała przesłania ojca św. Benedykta XVI oraz „dostała” SMS-a od kard. Stanisława Dziwisza. Każdy uczestnik spotkania dostał białą chusteczkę ze specjalnym emblematem. Zgodnie ze słowami ojca Jana Góra chusteczka, będąca ściśle związana z osobą Jana Pawła II, ma stać się „symbolem mocy i zwycięstwa.” Ponadto uczestnicy mieli możliwość zakupu specjalnych koszulek oraz innych rzeczy zawierających lednickie symbole. Jedna z flag, którą dostała młodzież z diecezji gliwickiej. / Fot. Agata Pańczyk

Lednickie atrakcje


Organizatorzy zapewnili atrakcji m.in. odbyły się specjalne pokazy aeroklubu czy widowisko baletowe. Każdy kto przyjechał do Lednicy miał okazję wziąć udział we wspólnym graniu na bębenkach. Koncert, który powstał dzięki współpracy muzyków i amatorów, a także zaangażowaniu publiczności wywarł na mnie duże wrażenie. Ponadto w trakcie uroczystości zakończył się specjalny maraton lednicki, którego uczestnicy przebiegli ponad niosąc światło pokoju. Warto wspomnieć o legnickim recyclingu śmieci, które od razu były segregowane i wrzucane do odpowiednich worków w czterech kolorach.

Wspólnota młodych


ks. Piotr z zabrzańskiej parafi św. Wojciecha oraz ks. Robert z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Fatimskiej ze Strzybnicy z laskami pasterskimi. / Fot. Agata PańczykSpotkania w Lednicy mają niepowtarzalny urok, więc nic dziwnego, że również w tym roku nad jezioro przybyły tłumy młodzieży. Organizatorzy spodziewali się 100 tysięcy młodych ludzi, ale chyba było nas tam jeszcze więcej. Wielu po raz pierwszy brało udział w uroczystościach. Atmosfera była gorąca, a do Jedna z precesji, która przeszła Droga III Tysiąclecia. Na niebie widać burzowe chmury, z których na szczęście spadło jedynie kilka kropel deszczu. / Fot. Agata Pańczykwspólnej modlitwy poprzez taniec i śpiew zachęcał zespół. Na polach lednickich, mimo niepewnej pogody – nad zgromadzoną młodzieżą niejednokrotnie zebrały się burzowe chmury – wszyscy bawili się wspaniale. Dzięki wspólnej modlitwie każdy mógł doświadczyć wspólnoty – wspólnoty ludzi wierzących oraz dzielących się swoim szczęściem.

Poślij mnie


Tym, co w Lednicy zaskoczyło mnie najbardziej była możliwość spotkania z Chrystusem przez spowiedź i Młodzież ubrana w koszulki z legnickimi symbolami. / Fot. Agata PańczykEucharystię. Na tzw. polu spowiedzi, o którym moja znajoma powiedziała, że księża "wyrastają tu jak grzyby po deszczu" na wiernych czekało wielu spowiedników. Osoby, które szukały chwili spokoju i skupienia mogły pomodlić się w kaplicy. Po mszy każdy z księży, który przybył do Lednicy z młodzieżą otrzymał laskę pasterską. Podczas specjalnego nabożeństwa każdy z uczestników miał szansę zostać symbolicznie wysłany w świat z chusteczką Jana Pawła II na ramieniu. Ukoronowanie uroczystości, w czym niestety osobiście nie uczestniczyłam, jest przejście przez Bramę III Tysiąclecia.

Młodzież zebrana na lednickich polach / Fot. Agata PańczykZ Lednicy, pomimo zmęczenia dojazdem oraz czuwaniem, wyjeżdża się z uśmiechem na ustach oraz z przekonaniem, że trzeba do niej wrócić i jeszcze raz doświadczyć magii wspólnej zabawy i modlitwy. Nie chciałabym nikogo na siłę przekonywać, ale bardzo zachęcam do wzięcia udziału w kolejnym lednickim spotkaniu za rok. Atmosfera tego miejsca jest naprawdę niezwykła. Brama III Tysiąclecia / Fot. Agata Pańczyk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.