Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1095 miejsce

Spotkanie opłatkowe w Jastarni

Biuro Radia Maryja, przy parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Jastarni, zaprosiło członków parafialnych grup modlitewnych, kółek różańcowych oraz chóru na spotkanie opłatkowe, które odbyło się w dniu 29 grudnia.

Uroczysta msza św. / Fot. Karol KłosPod koniec roku wszyscy czynią podsumowania swojej działalności, oraz budują śmiałe i ambitne plany na przyszłość. Nowy rok daje nam wszystkim nadzieję na poprawę losu, lepsze zdrowie mimo mijającego czasu, lepszą pracę lub utrzymanie jej, poprawę warunków życia i działania. Parafialne grupy modlitewne działają poprzez modlitwę, więc zakończenie roku kalendarzowego, rozpoczęcie liturgicznego, a także radość z narodzenia zbawiciela naszego - Jezusa Chrystusa postanowiły uczcić modlitwą.

Śpiew chóru parafialnego. / Fot. Karol KłosSpotkanie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym, która odprawił dziekan ks. Bogusław Kotewicz. Parafianie czynnie uczestniczyli we mszy wszędzie tam, gdzie na to zezwala prawo kanoniczne, a więc w czytaniach, modlitwie wiernych, oraz przy składaniu darów. Pięknym uświetnieniem uroczystości był śpiew chóru, który pod czujnym okiem pana organisty Mariusza Manuszewskiego wspina się powoli na wyżyny artyzmu.

Po mszy odbyło się spotkanie opłatkowe w restauracji Elrino, gdzie organizatorzy przygotowali poczęstunek. Była kawa i herbata, a także kanapki, ciasta, owoce i cukierki. Zaśpiewano kilka kolęd, pomodlono się pod przewodnictwem księdza proboszcza, a potem wszyscy z opłatkiem w dłoni przystąpili do wzajemnego składania sobie życzeń. Czego życzono pozostawimy domyślności Czytelników.

Na zakończenie spotkania w imieniu grupy modlitewnej „Królowej Pokoju” rozdano „Orędzia Matki Bożej Królowej Pokoju” przekazane światu w Medjugorie w 2009 roku. Treść orędzi otrzymaliśmy dzięki pracy pani Ewy Kohnke, które je zebrała i opracowała komputerowo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.