Facebook Google+ Twitter

Spotkanie Ostrego z fanami w łódzkiej siedzibie NZS

"I pamiętaj: chodzi o to, żeby zarażać ludzi pozytywną energią, przekazywać ją dalej..."

Wczoraj w Łodzi w siedzibie Niezależnego Zrzeszenia Studentów przy ulicy Piotrkowskiej 46, odbyło się spotkanie z łódzkim artystą hip-hopowym - Adamem Ostrowskim, znanym publiczności jako OSTR-y. Organizatorem była łódzka Diecezjalna Diakonia Ewangelizacji - Oaza Archidiecezji Łódzkiej "Światło-życie", która wcześniej w porozumieniu z Duszpasterstwem Akademickim "Piątka" w Łodzi, Stowarzyszeniem Katolickiej Młodzieży Akademickiej oraz metropolitą łódzkim abp Władysławem Ziółkiem oraz Marszałkiem województwa - Włodzimierzem Fisiakiem i pełniącym funkcję prezydenta Łodzi - Tomaszem Sadzyńskim, zainaugurowała cykl koncertów w ramach muzycznego Festiwalu "3R for Trinity".

Pomimo pó godzinnego spóźnienia wskutek trudności z dojazdem, Ostry został ciepło przyjęty przez swoich fanów, którzy uczcili jego 30. urodziny, śpiewając gromkie "Sto lat". Spotkanie poprowadził ksiądz Michał. Pierwotnie miało być ono poświęcone propagowaniu zdrowego stylu życia, jednak raper nieoczekiwanie zmienił tok dyskursu. Stwierdził, że sam ma na koncie doświadczenia związane z narkotykami i alkoholem i dlatego, aby nie okazać się hipokrytą, nie będzie głosił kazań umoralniających. Zamiast tego, mając na względzie dobro polskiej młodzieży oraz fakt, że zaledwie ¼ jego publiczności stanowili studenci, a ¾ gimnazjaliści, artysta postawił na szczerość. Na własnym przykładzie ukazał niebezpieczeństwo sięgania po różnego rodzaju wspomagacze. Tym samym okazał się pełen dystansu do samego siebie i samokrytycznym wobec swoich wad. Nie stosując przysłowiowej "ściemy" zjednał sobie młodzież. Rezultatem były wielokrotne oklaski.

W trakcie ponad dwugodzinnego spotkania, Ostry przybliżył młodym swoje życie prywatne - radości i smutki oraz problemy z nałogami. Przestrzegał przed złudnością ich kontroli oraz zgubnym wpływem na psychikę oraz układ nerwowy. W swoim przemówieniu wielokrotnie podkreślił wartość, jaką mają dla niego instytucje rodziny, małżeństwa, tradycja oraz wiara w Boga. To - jak stwierdził - odróżnia go od innych wykonawców hip-hopowych, którzy propagują jako trendy społeczne zachowania agresywne, poddając w wątpliwość wartości, które głosi. I - trzeba przyznać - stawia go na wyższym poziomie artystycznym, pomimo częstych w jego tekstach wulgaryzmów. Ostry ma niebywałą zdolność docierania do ludzi, co udaje mu się znakomicie. "Wielu z was stanie kiedyś przed koniecznością ważnych życiowych wyborów - mówił. Dopiero wtedy docenicie jak wiele mieliście czasu w trakcie szkolnej nauki i studiów (…) Ja nie mówię, że macie sobie w ogóle odmawiać alkoholu, bo on też jest zdrowy - poprawia krążenie, pomaga przeczyścić nerki, ale generalnie na tym właśnie polega dorosłość, że musicie wiedzieć czy możecie sobie pozwolić i na ile możecie sobie pozwolić".

Podczas spotkania artysta mówił o odpowiedzialności za siebie, za drugiego człowieka i za relacje społeczne. Nieraz rozbawił publiczność, która wybuchała salwami śmiechu, jednocześnie umiejętnie zaszczepiając wśród młodych wartości prorodzinne i patriotyczne. Śmiało można stwierdzić, że w ciągu stu dwudziestu minut, zrobił w tej sprawie więcej, niż niejeden polityk.

Po zakończeniu spotkania, ustawiła się długa kolejka fanów, pragnących zdobyć autograf wykonawcy - na koszulkach, na płytach, nawet na zwykłych kartkach. W powietrzu czuło się atmosferę serdeczności. Kiedy podszedłem do niego, aby podpisał płytę, podziękowałem mu za jego postawę. - To ja dziękuję, bracie - odparł. Bez was by mnie tu nie było - to wszystko dla was. I pamiętaj: chodzi o to, żeby zarażać ludzi pozytywną energią, przekazywać ją dalej...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.