Facebook Google+ Twitter

Spotkanie pięciu religii w Warszawie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-11-10 13:53

Przedstawiciele głównych religii: judaizmu, chrześcijaństwa, islamu, buddyzmu i bahaizmu spotkali się 8 listopada, aby podzielić się swoimi modlitwami w Warszawie.

 / Fot.  Kushtar MamytalievW niedzielę 8 listopada, w Centrum Bahaickim na Ursynowie odbyło się niezwykłe spotkanie międzywyznaniowe. Zaprosiliśmy przedstawicieli i wyznawców głównych religii: judaizmu, chrześcijaństwa, islamu, buddyzmu i innych, aby wszyscy razem wysłuchali modlitw każdego z wyznań oraz podyskutowali, jak możemy pozbyć się uprzedzeń, jak dążyć do świata bez barier, wojen i animozji. A wreszcie, aby przy herbacie poznać się lepiej i dzięki temu odnaleźć podobieństwa. Cel ten został w pełni osiągnięty!

Specjalnymi gośćmi byli: rabin Chaim dov Beliak z postępowej wspólnoty żydowskiej Beit Warszawa oraz buddyści tybetańscy.

Najpierw wszyscy zgromadzeni wysłuchali modlitw żydowskiej, buddyjskiej, muzułmańskiej, chrześcijańskiej, w języku esperanto oraz bahaickich: po polsku oraz w języku perskim.

Rabin dov Beliak podkreślił jak ważne jest okazywanie gościnności, nie tylko poprzez oferowanie  / Fot.  Kushtar Mamytalievherbaty. Posłużył się tu przykładem przypowieści o Sarze i Abrahamie, którzy okazali gościnność trzem nieznajomym. Stworzymy prawdziwą gościnność i solidarność tylko wtedy, gdy zdamy sobie sprawę z tego, że inni też cierpią.

Reprezentanci buddyzmu zauważyli, że wszystkie religie nauczają miłości, współczucia, serdeczności i jeżeli naprawdę będziemy te zasady stosowali w życiu, prawa człowieka na świecie nie będą łamane.

Przedstawione przez gości idee zgadzają się w pełni z zasadami wiary bahá'í, która mówi, że jest jeden Bóg, podstawa religii jest ta sama, a my jesteśmy jedną wielką rodziną, owocami jednego drzewa i liśćmi jednej gałęzi.

Warszawska wspólnota bahá'í zaprasza na następne takie spotkanie 13 grudnia (niedziela) o godz. 16 w Centrum Bahaickim przy ul. Lanciego 13, lokal nr U6.


Kushtar Mamytaliev

Tekst pierwotnie opublikowany na stronie http://www.bahai.org.pl/?p=3080
 / Fot.  Kushtar Mamytaliev / Fot.  Kushtar Mamytaliev

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Chrześcijanie mieli i mają na celu głoszenie dobrej nowiny o Chrystusie a więc ich celem jest nawracanie ludzi innych religii do Chrystusa i Boga a nie szukanie jedności z innymi religiami, gdyż jedność jest w Chrystusie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.