Facebook Google+ Twitter

Spotkanie premiera z lekarzami. Czy będzie kompromis?

Spotkanie premiera z protestującymi lekarzami trwało blisko trzy godziny. Donald Tusk stwierdził po spotkaniu, że możliwy jest kompromis co do zmiany zasad wypisywania recept oraz karania lekarzy za popełnione błędy. Podkreślił jednocześnie, że nie ma mowy o naruszeniu istoty ustawy oraz że forma protestu lekarzy jest nie do przyjęcia.

Sonda

Czy lekarze powinni być karani za błędne wypełnienie recepty?

 / Fot. European People's Party/wikimedia/CC-BY-2.0Na konferencji prasowej po spotkaniu z lekarzami, premier Donald Tusk jeszcze raz podkreślił, że forma protestu lekarzy jest nie do przyjęcia, ponieważ jej skutki odczuwają przede wszystkim pacjenci. Dodał też, że nie może być mowy o podważeniu istoty ustawy, którą jest zapewnienie niskich cen leków oraz zmniejszenie zysków koncernów farmaceutycznych.

Czytaj także: Miller: Rząd powinien przeprosić pacjentów i zmienić ustawę


Donald Tusk stwierdził, iż w pewnym sensie rozumie postulaty środowiska medycznego i że możliwe jest w tym zakresie porozumienie. Zdaniem premiera można to osiągnąć przy pomocy rozporządzeń. Według niego większość leków ma jeden, określony poziom refundacji i nie ma tu przeszkód, by lekarze mogli go precyzyjnie określić. W przypadku innych leków być może wyjściem będzie wpisywanie na recepcie symbolu choroby.

Jeśli chodzi o możliwość karania lekarzy za ewentualne pomyłki przy stwierdzaniu ubezpieczenia pacjenta, premier zasugerował przyjęcie rozwiązania, które zawieszałoby kary do czasu wprowadzenia elektronicznego wykazu osób ubezpieczonych. Donald Tusk powiedział też, że to, co robią protestujacy lekarze, jest łamaniem ustawy, a więc prawa, oraz że wierzy w możliwość osiągnięcia szybkiego kompromisu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

artykul rozwadnia istote rzeczy, ktora ujalem w poprzednim komentarzu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Donald Tusk podczas dzisiejszej konferencji wyraził zrozumienie dla postulatu, by zawiesić system kar dla lekarzy w sytuacji, gdy nie można z całą pewnością stwierdzić, czy pacjent jest ubezpieczony.
Tym samym przyznał, że "nie można z całą pewnością stwierdzić, czy pacjent jest ubezpieczony". On o tym wie i powinien zrozumiec przyczyny protestu, a mimo to odpowiedzialnością za bałagan obarcza lekarzy.

DLA TUSKOWYCH JESZCZE PROŚCIEJ:
Jadąc pociągiem z biletem zniżkowym, bez prawa do zniżki - kto zapłaci karę jak sie wyda to naduzycie? Nieupoważniony do zniżki, czy kasjerka, czy tez PKP? Za trudne do zrozumienia dla Tuska i jego ekipy niedouków?

Za nieubezpieczonego pacjenta zapłaci lekarz. Trudno zrozumiec? Nie jest to smieszne dla lekarzy i slusznie, ze strajkuja.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
  • Taliesin
  • 04.01.2012 21:05

A tak się roztkliwiał nad losem lekarzy i pielęgniarek gnębionych przez rząd "kaczystowski".Wyobrażacie sobie co by było gdyby lekarze czy pielęgniarki okupowały kancelarię Tuska???Wylecieli by z tamtąd na policyjnych pałach, a media jeszcze by od siebie im dołożyły.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jan klopotek
  • jan klopotek
  • 04.01.2012 19:44

mam propozycje dla rzadu wydluzyc wiek emerytalny do80 lat wprowadzic eutanazje a horych do lagru i hore dzieci tez i POLITYKOM zycze tego samego jak sie zestazeja

Komentarz został ukrytyrozwiń
martin bonk
  • martin bonk
  • 04.01.2012 19:26

a co bedzie jak stan zdrowia będzie powazniejszy niz teraz

Komentarz został ukrytyrozwiń
Igor Werbiński
  • Igor Werbiński
  • 04.01.2012 18:55

Jakoś twarde stanowisko wobec spraw wewnątrzkrajowych premier umie utrzymać ,tylko wobec zagranicznych partnerów jest łagodny jak baranek i traci twardość.Czy to jakiś kompleks niższości?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.