Facebook Google+ Twitter

Spotkanie premierów państw Grupy Wyszehradzkiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-04 17:43

Pakiet klimatyczno-energetyczny i kryzys na rynkach finansowych będą głównymi tematami rozmów premierów państw Grupy Wyszehradzkiej i krajów bałtyckich jutro w Warszawie.

Donald Tusk zaprosił gości na Zamek Królewski. Szef rządu ma nadzieję, że uda się wypracować wspólne stanowisko w sprawie unijnych planów redukcji emisji gazów cieplarnianych. Polsce zależy na tym, by ambitne plany nie wpłynęły niekorzystnie na gospodarki krajów, opartych przede wszystkim na węglu.

Premier powiedział, że zależy mu na wypracowaniu wspólnego stanowiska w sprawie pakietu, gdyż prawdopodobnie spotka się z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym i będzie chciał przedstawić mu stanowisko państw Grupy Wyszehradzkiej jeszcze przed szczytem Unia-Rosja w połowie listopada.

Premierzy Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Litwy, Łotwy i Estonii będą także dyskutować na temat kryzysu na rynkach finansowych. Między innymi dlatego rząd wstrzymał się jeszcze z opracowaniem ostatecznym instrukcji na piątkowy szczyt Unii w Brukseli, poinformował Donald Tusk. Premier powiedział także, że jeszcze dziś będzie rozmawiał o kryzysie finansowym z premierem Czech Mirkiem Topolankiem.

Donald Tusk zapowiedział, że na kolejny szczyt Grupy Wyszehradzkiej w czerwcu zaprosi także pozostałych przywódców nowych państw członkowskich Unii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.