Facebook Google+ Twitter

Spotkanie prezydenta i NRR bez przełomu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-02 19:55

Lech Kaczyński nie zamierza deklarować poparcia dla ustaw składających się na rządowy plan naprawy finansów, przed poznaniem ich treści. Po spotkaniu Narodowej Rady Rozwoju prezydent przyznał, że liczył na przedstawienie przez ministra finansów Jacka Rostowskiego bardziej obszernego stanowiska rządu.

Lech Kaczyński dodał, że rządowe założenia są "dyskusyjne". Wymienił tu wprowadzenie rent kapitałowych oznaczających nikłe świadczenia dla młodych rencistów czy ograniczenie wydatków na wojsko, które może kłócić się z polskimi zobowiązaniami wobec NATO.

Prezydent zauważył, że rządowy plan przewiduje ograniczone oszczędności - 10-12 miliardów złotych do 2012 roku przy 52 miliardach deficytu budżetowego, przewidywanych na obecny rok. Dodał, że pakiet powinien obejmować sumę znacznie wyższą, a sam oczekuje od rządu reformy finansów publicznych.

Minister Rostowski, który uczestniczył w obradach Narodowej Rady Rozwoju, po ich zakończeniu wyrażał żal, że prezydent uchylił się od określenia swojego stanowiska wobec rządowych pomysłów. Dodawał, że projekt naprawy finansów publicznych jest dobrze znany i znajduje się w Planie Rozwoju i Konsolidacji Finansów Publicznych przedstawionym niedawno przez premiera Tuska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.