Facebook Google+ Twitter

Spotkanie prezydentów Polski i Czech na Śnieżce

Prezydent Bronisław Komorowski spotka się we wtorek na szczycie Śnieżki z prezydentem Republiki Czeskiej Vaclavem Klausem.

Prezydent Bronisław Komorowski w chwilę po złożeniu prezydenckiej przysięgi. / Fot. Kancelaria Prezydenta RP, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bronis%C5%82aw_Komorowski2.jpgBiuro Prasowe Kancelarii Prezydenta RP poinformowało, że Bronisław Komorowski uda się dziś na Śnieżkę, by wspólnie z prezydentem Czech Vaclavem Klausem wziąć udział we mszy świętej w intencji ratowników i przewodników górskich, z okazji dnia ich patrona - świętego Wawrzyńca.

Prezydent Republiki Czeskiej Vaclav Klaus. / Fot. Che, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vaclav_Klaus_headshot.jpgZgodnie z programem opublikowanym wczoraj na stronach kancelarii Prezydenta RP, Bronisław Komorowski o godz. 8.40 wjedzie na górną stację kolejki linowej na Kopie, by szlakiem udać się na szczyt Śnieżki. Tam polski prezydent powita swojego czeskiego odpowiednika, po czym wspólnie udadzą się do kaplicy św. Wawrzyńca, gdzie odbędzie się msza celebrowana przez biskupa legnickiego Stefana Cichego oraz biskupa Dominika Duka z Pragi.

W uroczystościach na Śnieżce, poza prezydentami Polski i Czech, udział weźmie również marszałek Sejmu RP Grzegorz Schetyna. Zakończenie mszy świętej planowane jest na godzinę 13.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

No to świeckość państwa znowu zagrożona.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.08.2010 10:27

A po tamtych uroczystościach, w drodze powrotnej do Warszawy prezydent Komorowski przybędzie do powodzian w Bogatyni i Zgorzelcu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No kto by pomyślał, dziękuję i pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od 10.04 bp Dominik Duka jest już arcybiskupem Pragi. W Hradec Králové nie ma w tej chwili biskupa ordynariusza. Obowiązki administratora spełnia bp pomocniczy - Josef Kajnek.
Nawet na prezydent.pl zdarzają się byki, więc lepiej sprawdzić, nim się skorzysta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.