Facebook Google+ Twitter

Spotkanie prezydent-premier? Jeśli Tusk nie leci do ...Pernambuco

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-11 12:20

Szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki nie wykluczył, że na początku tygodnia dojdzie do spotkania Lecha Kaczyńskiego i Donalda Tuska w sprawie szczytu Unii Europejskiej w Brukseli. Na szczyt zaplanowany na środę i czwartek wybierają się jak na razie prezydent i premier.

Piotr Kownacki mówił w Salonie Politycznym Trójki, że spotkanie polityków byłoby celowe. Minister nie chciał jednak odpowiedzieć na pytanie, czy do spotkania dojdzie już w poniedziałek.

Minister żartował, że najpierw musi sprawdzić czy premier nie wyjeżdża w tym czasie do Pernambuco. Odniósł się tym samym do wypowiedzi z wczoraj, gdy ogłosił, że Rada Gabinetowa odbędzie się w poniedziałek. Później się z tej informacji wycofał, bo się okazało, iż szef rządu będzie w tym czasie w Pekinie.

Piotr Kownacki powiedział w Trójce, że informacje o wizytach premiera, Kancelaria Prezydenta czerpie z gazet, gdyż prezydent nie jest informowany o wizytach zagranicznych Donalda Tuska. Na razie nie wiadomo kiedy Rada Gabinetowa się zbierze. Zdaniem ministra Kownackiego, wyznaczenie terminu przed 23 października będzie trudne. Rada Gabinetowa ma być poświęcona kryzysowi na rynkach finansowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.