Facebook Google+ Twitter

Spotkanie projektowe ♠ PIKMED

15 października 2013 roku w Warszawie odbyło się spotkanie projektowe Polskiego Innowacyjnego Klastra Medycznego (♠ PIKMED) z udziałem Zarządu ♠ PIKMED oraz Zarządu Klastra OKIP.

Uczestnicy spotkania 15 października 2013 roku deklarowali chęć współpracy w zakresie realizacji programów i projektów prowadzących do pozytywnych zmian w funkcjonowaniu systemu opieki zdrowotnej.

W spotkaniu projektowym ♠ PIKMED udział wzięli członkowie Zarządu Polskiego Innowacyjnego Klastra Medycznego, przedstawiciele Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw będącego inicjatorem powstania ♠ PIKMED, m.in. Prezes Zarządu Klastra OKIP Bogdan Węgrzynek, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Polityki Klastrowej Poseł na Sejm RP Bartłomiej Bodio oraz Poseł Dariusz Dziadzio, V-ce Przewodniczący Zespołu i V-ce Prezes Klastra PIKMED.

Podczas spotkania, wstępem omówiono aktualny stan polskiej systemu ochrony zdrowia, a następnie w odpowiedzi na obecną sytuację przedstawiono pomysły projektów mających na celu poprawę jakości opieki zdrowotnej, w których zawiera się także wzrost tworzonych i wdrażanych innowacji w sektorze medycznym. Skoncentrowano się na omówieniu możliwości wsparcia przez ♠ PIKMED działań podmiotów zrzeszonych w nim, zmierzających ku realizacji proponowanych projektów.

Klaster ♠ PIKMED ma być organem pomostowym pomiędzy firmami i organizacjami będącymi członkami klastra a uczelniami i ośrodkami badawczymi przekazującymi nowinki z zakresu wiedzy medycznej, przeprowadzaniu innowacyjnych badań, jak również organem służącym pomocą w zdobywaniu funduszy unijnych na wdrażanie wszelkich innowacji w branży medycznej.

Celem Programu Operacyjnego Innowacyjny Rozwój w ramach nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020 jest zwiększenie innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki poprzez wzrost nakładów na B+R. Zostanie on osiągnięty dzięki koncentrowaniu działań Programu na wspieraniu powiązań i współpracy między przedsiębiorstwami i nauką, wsparciu i rozwoju innowacyjności przedsiębiorstw oraz wzmocnieniu jakości badań i pozycji polskich jednostek naukowych w ramach Europejskiej Przestrzeni Badawczej. Głównymi beneficjentami programu będą klastry oraz współpracujące małe i średnie przedsiębiorstwa, jednostki naukowe i instytucje otocznia biznesu.

Anna Figiel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.