Facebook Google+ Twitter

Spotkanie prokuratorów z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej

Dzisiaj w południe rozpocznie się spotkanie prokuratorów z bliskimi ofiar katastrofy smoleńskiej. Na spotkaniu pojawi się również Jarosław Kaczyński, który specjalnie w tym celu poprosił o skrócenie przesłuchania przed sejmową komisją śledczą ws. śmierci Barbary Blidy.

Podwozie Tu-154M na miejscu katastrofy (11 kwietnia 2010). www.wikipedia.org / Fot. Bartosz StaszewskiBliscy ofiar zgodnie twierdzą, że to spotkanie jest potrzebne, ponieważ "wiele rzeczy wymaga wyjaśnienia". - Wiemy skądinąd, że miejsce katastrofy nie było należycie zabezpieczone. Mieli tam się pojawić przecież nasi archeolodzy i od dwóch miesięcy o tym cicho. Więc takich wątpliwości jest sporo - mówi Jacek Świat, wdowiec po posłance Aleksandrze Natalii-Świat.

Na spotkaniu z prokuratorami wojskowymi, Żandarmerią Wojskową i śledczymi prokuratury generalnej, rodziny mają dowiedzieć się o szczegółach prowadzonego śledztwa.

- Protokół sekcji zwłok chciałam widzieć w zasadzie na początku, zaraz po pogrzebie. Dowiedziałam się, że takie dokumenty już w Polsce są. I to jest też być może takie moje pytanie, kiedy będziemy się mogli z tymi protokołami zapoznać - mówi Bożena Mikke, wdowa po Stanisławie Mikke, wiceprzewodniczącym Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Na spotkaniu pojawi się również Jarosław Kaczyński, który wcześniej będzie przesłuchiwany przez sejmową komisję śledczą ws. śmierci Barbary Blidy. Pełnomocnik prezesa PiS, mec. Rafał Rogalski, powiedział, że Kaczyński "jak najbardziej chce uczestniczyć w spotkaniu z prokuratorami, i leży to w jego żywotnym interesie". Jak podaje TVN24, przesłuchanie koliduje ze spotkaniem z prokuratorami, dlatego prezes PiS poprosił o jego skrócenie. - Przychyliłem się do prośby, którą otrzymaliśmy z jego (Jarosława Kaczyńskiego) sekretariatu i zarządzę przerwę, czyli zakończenie w tym dniu przesłuchania o 11:30 - powiedział TVN24 przewodniczący sejmowej komisji ds. śmierci Barbary Blidy, Ryszard Kalisz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.