Facebook Google+ Twitter

Spotkanie przy świecach z poezją Natalii Pietrzak-Krauss

W romantycznym blasku świec miłośnicy poezji spotkali się 25 listopada 2011 w Miejskim Ośrodku Kultury w Legionowie, aby zapoznać się z twórczością Natalii Pietrzak-Krauss.

Natalia Pietrzak-Krauss jest początkującą poetką, która zaczęła tworzyć kilka miesięcy temu. Udało się jej już kilkakrotnie spotkać z publicznością i Pani Natalia Pietrzak-Krauss-poetka, Pani Walentyna Janiszewska -instruktor teatralny MOK, uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek ul.Jagiellońska 69 w Legionowie na spotkaniu z poezją w MOK. / Fot. Jerzy Jastrzębskizaprezentować swoje utwory. To spotkanie jest jednym z serii zaplanowanych.

Spotkanie odbyło się w w sali, oświetlonej płonącymi świecami rozstawionymi wzdłuż sceny. Na środku okrągły drewniany stół, a na nim biurowa lampka. Pomieszczenie udekorowane było na czarno, na ścianach udrapowano materiały. Państwo Krauss i organizator spotkania / Fot. Jerzy Jastrzębski. Przy stoliku autorka wierszy, a obok pani Walentyna Janiszewska, na co dzień instruktor teatralny MOK, a dzisiaj osoba prowadząca to spotkanie.

Po krótkim wprowadzeniu spotkanie rozpoczynają uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek przy ul. Jagiellońskiej 69 w Legionowie. W ich wykonaniu wiersze napisane przez panią Natalię Pietrzak Krauss nabierają nowego znaczenia, nowego wyrazu. Stają się bliższe słuchaczom. Wykonawcy z wielką lekkością, czasami brawurą oddali treści zawarte w utworach ("Nauczycielka", W trakcie spotkania z poezją. / Fot. Jerzy Jastrzębski"Cudowny dzień", "Wodospad", "Rebella szuka taty", "Wanda wielbicielka ciszy i innych"), tak jakby one zostały napisane z myślą o nich. Wykonawcy i nauczycielki, Pani Dorota Wójcik i Agnieszka Łuniewicz- Stępniak, włożyli wiele wysiłku, aby prezentowane utwory podobały się autorce i publiczności. Trud się opłacił, bo widać było wzruszenie na twarzach zebranych i łzy w oczach poetki.

Innego wyrazu nabrała poezja w ustach pani Walentyny Janiszewskiej. W finezyjny sposób wykonawczyni ukazała mistrzostwo swojego warsztatu aktorskiego. Podkreśliła najbardziej istotne, wartościowe myśli poetki.

- Jest to poezja z serca płynąca. Przepełniona autentyzmem doznań, przetworzonych przez uczucia pani Natalii - wyznała pani Walentyna. Ta szczerość i sposób opisu świata poraża i zmusza do refleksji. Wiersze niosą w Zasłuchana widownia. / Fot. Jerzy Jastrzębskisobie naukę, zawierają treści wychowawcze. W swej wymowie są niepowtarzalne podkreśliła na zakończenie rozmówczyni. Następne spotkanie z panią Natalią już wkrótce w Gminnym Centrum Kultury Łajski.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.