Facebook Google+ Twitter

Spotkanie Radosława Sikorskiego w Białymstoku

10 marca na wydziale prawa Uniwersytetu w Białymstoku gościł Radosław Sikorski, jeden z kandydatów Platformy Obywatelskiej na prezydenta RP.

 / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ac/Sikorski.jpgNa spotkanie przyszło bardzo wiele osób. Aulę licznie wypełnili studenci, mieszkańcy miasta oraz działacze Platformy Obywatelskiej.

Wystąpienie zdominowała ocena kandydatury obecnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wypowiedź Sikorskiego dotyczyła głównie krytyki obecnej głowy państwa. Wg ministra spraw zagranicznych, prezydent powinien odbywać więcej wizyt zagranicznych. W chwili obecnej tak nie jest, ponieważ Lech Kaczyński nie jest zapraszany.

Minister przyznał również, że wybory prezydenckie to doskonała reklama naszego kraju za granicą. Jeżeli wybierzemy kogoś, kto ma amerykańską żonę, to zagraniczni obserwatorzy będą zmuszeni przyznać, że Polska nie jest już egzotycznym krajem bliźniaków, ale normalnym europejskim krajem - stwierdził kandydat.

Jego zdaniem osoba sprawująca najwyższy urząd w państwie nie powinna zgłaszać poprawek na wszystkich szczeblach procesu legislacyjnego.

Gość odwołał się także do debaty, która miałaby się odbyć między kandydatami PO. Zapytany, czy wolałby, aby debata odbywała się w zamkniętym gronie, czy na oczach opinii publicznej przyznał, że nie wyobraża sobie debaty bez udziału mediów.

Zastanawiał się, czy lepiej zorganizować ją w studio, czy też na forum członków PO lub młodych demokratów. Przyznał, że jest to jeszcze do ustalenia. Sikorski podał przykład debaty w Stanach Zjednoczonych, prowadzonej przez Hillary Clinton i senatora Obamę podczas prawyborów amerykańskich. Sikorski uważa, że debata powinna być prowadzona, ponieważ prawybory są sprawą narodową i prawdopodobnie któryś z jej uczestników zostanie prezydentem. Przyznał, że nie powinna ona toczyć się w zamkniętym gronie, ponieważ większość Polaków jej przebieg z pewnością interesuje.

Na zakończenie spotkania minister powiedział, że osoba, która przegra w prawyborach, pierwsza uściśnie dłoń zwycięzcy i będzie wspólnie pracowała na jego sukces w kampanii wyborczej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.