Facebook Google+ Twitter

Spotkanie Tuska i Tymoszenko. "Europa nie pozwoli na rozrywanie Ukrainy"

"Nadszedł czas, by pokazać wszystkim, także rosyjskim władzom, że Europa istnieje i nie będzie tolerować rozrywania na strzępy dużego europejskiego kraju" - powiedziała Julia Tymoszenko podczas spotkania z premierem Donaldem Tuskiem w Dublinie.

Donald Tusk podczas szczytu Europejskiej Partii Ludowej spotkał się z Julią Tymoszenko / Fot. By Πρωθυπουργός της Ελλάδας [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CommonsJak podaje polskie radio, głównym tematem rozmowy były scenariusze rozwoju sytuacji na Ukrainie oraz reakcji Zachodu na wydarzenia, które mogą się w najbliższym czasie stać faktem.

"W ostatnich tygodniach Ukraina stała się czymś więcej niż krajem, stała się symbolem idei europejskiej wolności i siły. Nadszedł czas, by pokazać wszystkim, także rosyjskim władzom, że Europa istnieje i nie będzie tolerować rozrywania na strzępy dużego europejskiego kraju" - przytacza PAP wypowiedź Julii Tymoszenko.

Premier Tusk poinformował Tymoszenko o decyzjach jakie podjęto podczas czwartkowego szczytu Unii Europejskiej w Brukseli. Jeszcze przed wyborami majowymi na Ukrainie ma zostać zawarta umowa stowarzyszeniowa, zawieszone zostają rozmowy z Rosją o liberalizacji wizowej. Była premier Ukrainy wyraziła wdzięczność za zaangażowanie Polski w sytuację na Ukrainie.

"Osiągnęliśmy wspólnie dużo więcej, niż można było się spodziewać. Rada Europejska zgodziła się na jak najszybsze podpisanie politycznej części umowy stowarzyszeniowej" - powiedział podczas konferencji prasowej premier Donald Tusk. Organy Unii Europejskiej mają za zadanie przygotować plan wprowadzenia dalszych sankcji o ile Rosja nie zrezygnuje z agresywnych zachowań wobec Ukrainy. Szef Rady Ministrów ma także zaplanowane spotkanie z przewodniczącym partii UDAR Witalijem Kliczką.

Julia Tymoszenko wyszła z więzienia tuż po tym, jak Wiktor Janukowycz został odsunięty od pełnienia funkcji prezydenta. W Dublinie 6 marca wzięła udział w szczycie Europejskiej Partii Ludowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

moje skojarzenie nt Donalda Tuska w tej całej sprawie: https://www.youtube.com/watch?v=BDd68-s5tk4

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.