Facebook Google+ Twitter

Spotkanie Tuska z Obamą w Pradze nie jest pewne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-26 17:15

Nadal nie wiadomo, czy dojdzie do spotkania "w cztery oczy" premiera Donalda Tuska z prezydentem Barackiem Obamą w czasie szczytu Unia Europejska - USA w Pradze. Minister do spraw europejskich Mikołaj Dowgielewicz powiedział, że sprawa ta jest cały czas jest jeszcze otwarta.

W tej chwili ambasadorowie przy Unii Europejskiej rozmawiają na temat formuły spotkania. Wstępnie prezydencja czeska poinformowała, przy okazji spotkania plenarnego będzie możliwość, aby każdy z liderów UE chwilę porozmawiał z prezydentem Obamą.

Minister Dowgielewicz poinformował też, że polski rząd nie planuje zaproszenia amerykańskiego prezydenta na obchody 20-lecia pierwszych wolnych wyborów 4 czerwca. Jednak Barack Obama został zaproszony do udziału w obchodach rocznicowych w Gdańsku 1 września.

Dzisiejszy "Dziennik" podał, że 5 kwietnia na szczycie Unii Europejskiej w Pradze Donald Tusk będzie rozmawiał "w cztery oczy" z Barackiem Obamą. Jednocześnie gazeta podała, że na szczycie NATO w Strasburgu Lech Kaczyński chce zapytać prezydenta USA, czy w Polsce powstanie amerykańska baza w Redzikowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.