Facebook Google+ Twitter

Spotkanie w Arttravel w Łodzi Z Tomkiem Sulichem

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-04-09 19:05

Kaukaz 2013: 10 tys. motocyklem przez 10 państw, 3 tys. po Iranie i 5-tysięcznik.

24 kwietnia (czwartek) o godz. 17.00 w księgarni stacjonarnej ArtTravel w Łodzi (ul. Gdańska 145) odbędzie się spotkanie z cyklu „Sztuka podróżowania”. Jego gościem będzie Tomek Sulich, który opowie o motocyklowo-stopowo-górskiej wyprawie na Kaukaz w 2013 r.

Tomasz bakcyla podróży złapał wiele lat temu podczas pierwszej wędrówki po Bieszczadach, gdzie wciąż wraca z sentymentem. Potem przemierzał kolejne kilometry po Europie rowerem i stopem. Za namową kolegi obejrzał „Long Way Round” i już wiedział, jak chce podróżować.
W 2012 roku kupił swój pierwszy motocykl, któremu jest wierny do dziś (Honda xl600v Transalp rocznik 95), i nie myśląc długo, ruszył na dwa tygodnie do Rumunii. Później wspólnie z Ernestem Jóźwikiem wpadli na pomysł połączenia pasji - gór i motocyklowych podróży. I tak na początku 2013 roku powstały MotoGóry. Jeszcze tylko integracyjny wyjazd z Ernestem w Dolomity i u schyłku lata tego samego roku byli w drodze na Kaukaz. Zjechaliby go pewnie wszerz i wzdłuż gdyby nie kurdyjska gościnność, irańskie autobusy i potężne wulkaniczne szczyty. No cóż, wierzą, że „(...) sens poszukiwania polega na przebytej drodze, nie na osiąganiu celu. Podróżuje się, aby podróżować, nie zaś docierać do miejsca przeznaczenia." (Tiziano Terzani).

W czasie spotkania Tomek opowie (i pokaże na fantastycznych zdjęciach) o motocyklowej podróży z Ernestem między innymi przez Gruzję, Armenię, Turcję aż do granicy z Iranem i wspinaczce na Damawand, najwyższy szczyt tego kraju, a jednocześnie najwyższy wulkan w Azji (5761 m n.p.m.). Będzie o tureckiej gościnności, locie balonem nad Kapadocją, kurdyjskich pasterzach, zdobywaniu górskich szczytów, gruzińskiej kuchni, ormiańskich klasztorach, o tym co robić, kiedy motocykle zostają na granicy, o zamianie z motocyklistów w backpackerów, irańskich autobusach i innych środkach transportu... Zainteresowani motocyklowymi podróżami, miłośnicy gór i Kaukazu będą mieli okazję wymienić się doświadczeniami lub dowiedzieć się co i jak...
(Magda Kaczyńska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.