Facebook Google+ Twitter

Spotkanie w ArtTravel z Bartoszem Stróżyńskim, podwodnym fotogr

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-04-29 23:34

7 maja (czwartek) o godz. 18.00 w księgarni stacjonarnej ArtTravel w Łodzi (ul. Gdańska 145) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Sztuka podróżowania”. Gościem księgarni będzie Bartosz Stróżyński, podwodny fotograf, nurek eksplorujący wo


Spotkanie zainteresuje nie tylko miłośników podróży w najbardziej niedostępne rejony Ziemi, ale również fotografii przyrodniczej i nurkowania. Bartosz Stróżyński opowie o swojej fascynacji surowym pięknem Antarktyki i Arktyki, pasji fotografowania i nurkowania w skrajnie trudnych warunkach, zachwycie dla podwodnego świata i zamieszkujących go stworzeń. Podzieli się swoimi refleksjami i wspomnieniami z kilkuletnich podróży w najdalsze i najzimniejsze wody naszego globu oraz opowie o tym, jak fotografować dziką przyrodę, zbliżać się do zwierząt, unikając zagrożeń.

Zdjęcia, które Bartosz Stróżyński zaprezentuje na spotkaniu są owocem kilku lat pracy w miejscach odległych i niedostępnych, przebycia stu pięćdziesięciu tysięcy kilometrów i spędzenia setek godzin w zimnych wodach okołobiegunowych oraz w bliskim kontakcie z najbardziej fascynującymi i rzadkimi gatunkami zwierząt. Na fotografiach będzie można zobaczyć foki odpoczywające na dryfującej górze lodowej, lamparty morskie, drapieżniki zimnych wód polarnych Antarktyki, niedźwiedzie polarne zamieszkujące Arktykę, wieloryby grenlandzke, białuchy, narwale występujące tylko w wodach półkuli północnej, a także biel lodowców i różne barwy mórz.

Ernie Brooks tak pisał o albumie Bartosza Stróżyńskiego wydanym nakładem Wydawnictwa Burda Książki, który będzie można zakupić w promocyjnej cenie w czasie spotkania: ,,Bartosz wchodzi w osobistą relację z fotografowanym światem, co umożliwia mu uchwycenie wyjątkowo rzadkich momentów (…). Trzymacie Państwo w swoich rękach prawdziwy skarb, efekt miłości do natury i wodnych stworzeń, fotografie oddające duszę i rytm tych tak wrażliwych obszarów naszej planety Arktyki i Antarktyki.”.

Księgarnia www.arttravel.pl zaprasza na spotkania „Sztuka podróżowania” ze znanymi odkrywcami i podróżnikami, podróżującymi autorami książek i popularnych blogów, których pasja, sposób życia i osiągnięcia budzą marzenia, inspirują i skłaniają do wyruszenia w drogę – na piechotę, autostopem, na rowerze, motocyklu, pod żaglami... Spotkania przyciągają uwagę wszystkich, których interesują piękne zdjęcia, filmy i pasjonujące relacje z wypraw wymagających wyobraźni, odwagi i walki z własnymi słabościami. Ci którzy planują ciekawe wakacje znajdują tu konkretne wskazówki i nawiązują kontakty. Wszyscy uczestnicy mogą zakupić przewodniki i mapy w promocyjnej cenie z rabatem -10%, a książki autorstwa gościa spotkania taniej do -25%.
(Magda Kaczyńska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.