Facebook Google+ Twitter

Spotkanie wrocławskich dziennikarzy obywatelskich. Relacja

10 grudnia, w jednym z wrocławskich pubów, odbyło się spotkanie dziennikarzy obywatelskich. Miałam okazję osobiście poznać kolegów po fachu.

Dyskusjom nie było końca. Tematy przeplatały się ze sobą. / Fot. Emi SobońDotarłam do pubu mocno spóźniona. Mimo, że lokal był pełen gości, nie miałam najmniejszych problemów z rozpoznaniem stolika dziennikarzy - tam było najweselej.
Przemek i Martyna - bez komentarza. / Fot. Patryk Ciechanowski-Mirek
Poznałam Kasię, Bartka, Patryka, Irka, Elę, Basię, Martynę i Przemka. Po wymianie kilku sympatycznych zdań, zostałam postawiona pod ścianą pytań. Jak trafiłaś do W24? Czym się zajmujesz na co dzień? Do jakich szkół chodzą Twoje dzieci? Jak ci się podoba na portalu?
Pytaniami sypano jak z rękawa (w końcu to dziennikarze), chociaż nie od razu miałam szansę odpowiadać. Tematy i dyskusje przeplatały się ze sobą, czasami trudno było dojść do głosu.
Moja skromna osoba. / Fot. Patryk Ciechanowski-Mirek
Przemek bardzo intensywnie prowadził kampanię reklamową Martyny, dawnej dziennikarki W24, dziś Gazety Wrocławskiej. Irek ze śmiechem wspominał krytykowanie jednego z moich pierwszych artykułów, tłumaczył zawiłości publikowania i kontroli poprawności tekstów. Z Patrykiem dyskutowałam o fotografii, której podobnie jak ja, jest wielkim pasjonatem.

Patryk chętnie pozował do zdjęć. Widać, że lubi także tę drugą stronę obiektywu. / Fot. Emi SobońSzybko poczułam się zaakceptowana i z ciekawością słuchałam różnych relacji i doświadczeń z pracy reporterskiej i dziennikarskiej. Bartek i Przemek z błyskiem w oku relacjonowali sesje zdjęciowe z meczów siatkarek Gwardii, Martyna opowiadała o depeszach i newsach, które biły rekordy popularności, Irek wspominał o początkach internetu w Polsce i związanych z tym nie zawsze pozytywnych doświadczeniach. Basia wprowadziła nas w ciekawostki psychologii dziennikarskiej, a Kasia z pasją opowiadała o Jarku, który niestety nie dotarł na spotkanie, ale został mi przez kolegów i koleżanki przedstawiony jako jeden z najlepszych fotoreporterów we Wrocławiu.

Irek chętnie dzielił się swoimi spostrzeżeniami dziennikarskimi. / Fot. Emi SobońSpotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. W lokalu trwała impreza taneczna, ale jedynie Kasię udało mi się wyciągnąć na parkiet na kilka "kawałków" , choć widziałam, że również Ela miała ochotę potańczyć. Jako jedyna przyniosłam aparat, więc bezdyskusyjnie zostałam zobowiązana do relacji ze spotkania. No cóż, zapowiedziałam, że "obsmaruję" nowe koleżanki i kolegów, ale nie mam się do czego przyczepić. To bardzo sympatyczni ludzie, z chęcią opowiadali o swojej pasji dziennikarskiej i cierpliwie odpowiadali na wszystkie moje pytania dotyczące W24. Dostałam wiele cennych wskazówek i kilka pikantnych szczegółów z życia wrocławskich dziennikarzy, ale o tym ciii...

Bardzo dziękuję za spotkanie.

Martyna ciekawie opowiadała o zdobywaniu informacji od służb mundurowych naszego miasta. / Fot. Emi SobońPatryk i Bartek - ich opinie o portalach informacyjnych naszego miasta były dla mnie bardzo cenne. / Fot. Emi SobońBasia - zapalona miłośniczka literatury, pani psycholog. / Fot. Emi Soboń

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

Jak zwykle mnie nie było, ale jak zwykle cieszę się, że wrocławscy DO (Dojrzali Obywatele), bawili się jak zwykle wyśmienicie. Jak zwykle. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przemek, nie obiecuj:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

OJ Przemku...obiecanki - rozbieranki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Martyna, jasne, że zostanę! :D

A następne spotkanie na Nocy Naturystów w Czechach! :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • B P
  • 11.12.2010 22:29

Kasiu, bez przesady wcale przed nim nie uciekałam, a przed Irkiem straszącym wylaniem na mnie wody z pięciolitrowego baniaka, w ramach konkursu Miss Mokrego Podkoszulka ;P A i dał za wygraną ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku-To już 11 spotkanie wrocławskich DO. Na dziesiątym- jubileuszowym, polecieliśmy w kulki ;-) link
Żałuję, że tym razem nie mogłem się z Wami spotkać. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Serdecznie pozdrowionka dla wrocławskich DO :))). Mnie tak samo, nie wiem dlaczego, zawsze obarczają obowiązkiem pisania relacji ze spotkanka :D. Oczywiście 5+ dla Was ;).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, Elu, przyznaję, że zazdroszczę;)

Wydaje mi się, że Emi chodziło o moją opowieść jak to podczas lipcowego grylla Basia vel Magda uciekała przed wścibskim fotoreporterem, który nie daje za wygraną.

Warto jeszcze dodać, że od Irka dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy na temat więziennego życia - prysznic raz w tygodniu:/ (nie sugeruję tutaj, że Irek wie o tym z własnego doświadczenia).

Komentarz został ukrytyrozwiń

no wiesz Kasiu...nie każdy spędził noc z Jarkiem....:)Niektórzy coś o tym wiedzą...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • B P
  • 11.12.2010 20:04

No, ta druga w nocy wszystko tłumaczy ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.