Facebook Google+ Twitter

Spotkanie z Anną Czerwińską w Dublinie

Tym razem szansę na spotkanie z Anną Czerwińską mieć będą mieszkańcy Dublina. Na zaproszenie Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego i Grupy "Siwy dym" odpowiedziała światowej sławy himalaistka.

Anna Czerwińska zdobyła sześć ośmiotysięczników i Koronę Ziemi, ale jak sama mówi jeszcze nie powiedziała dosyć. Potrafi świetnie opowiadać o swoich podróżach i przyjaciołach, z którymi zdobywała kolejne szczyty. Jej zdjęcia, w których dokładnie odnajduje trasę przemarszu i wspinaczki, pokazują obraz niebezpieczeństwa, o którym Anna po prostu mówi z pasją. Zawsze ciepło wspomina swoja przyjaciółkę Wandę (Rutkiewicz - przyp. red.), z którą dzieliła swoja pasje i której postanowiła poświęcić jedna z wypraw.

Trudno aż uwierzyć, że taka miła i drobna kobieta balansowała na granicy śmierci, podejmując decyzje nieraz w dramatycznych warunkach pogodowych o zostaniu w górach. Kiedy słucha się Ani widać jej prawdziwą fascynację górami. Miałem przyjemność spotkać Annę Czerwińską na Targach Książki w Krakowie w październiku 2008 roku, gdzie promowała swoje książki.

Na spotkanie z Anną Czerwińską zapraszamy w sobotę 14 listopada o godz. 18.30 do siedziby Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego przy 20 Fitzwilliam Place, Dublin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.