Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7674 miejsce

Spotkanie z autorami zbioru "Zemsta jest kobietą"

17 marca 2012 roku w Księgarni Cafe "Fikcja" miało miejsce spotkanie z autorami i autorkami zbioru opowiadań "Zemsta jest kobietą" wydanego przez Wydawnictwo Janka.

Pani Janina Rogalska-Koźbiel rozpoczyna spotkanie / Fot. Karol KłosW sobotę 17 marca o godz. 17 w gdańskiej Księgarni Cafe "Fikcja" rozpoczęło się spotkanie czytelników z autorami i autorkami opowiadań z tomu "Zemsta jest kobietą" Wydawnictwa Janka. Organizatorami spotkania byli państwo Janina Rogalska-Koźbiel i Jan Koźbiel, właściciele Wydawnictwa Janka, wydającego polskich autorów, oraz pomysłodawca zbioru, pisarz Daniel Koziarski. Z grona autorów w spotkaniu oprócz pana Daniela uczestniczyli również Marta Marchow, Aleksandra Żurek, Przemek Gulda i Marcin Kowalczyk.

Zbiór opowiadań "Zemsta jest kobietą" powstał w wyniku ogłoszonego konkursuAktorzy Teatru Miejskiego w Gdyni Elżbieta Mrozińska i Bogdan Smagacki oraz Aleksandra Żurek / Fot. Karol Kłos literackiego o tym samym tytule, co przyniosło w rezultacie sto pięćdziesiąt cztery opowiadania, z których dwanaście zwycięskich zakwalifikowano do druku. W owej grupie laureatów znaleźli się jeszcze: Szymon Bogacz, Anna Dominiczak, Grzegorz Filip, Matylda Puchacz, Sylwia Skorstad, Dorota Stachura oraz Michał Paweł Urbaniak.

W przytulnym pomieszczeniu księgarni, znanej miłośnikom książek z częstych wieczorków autorskich, spotkanie czytelników z twórcami nabrało cech niezwykłego profesjonalizmu, bowiem fragmenty utworów czytali artyści sceny Teatru Miejskiego w Gdyni Elżbieta Mrozińska i Bogdan Smagacki. Potem wywiązała się równie profesjonalna dyskusja, albowiem pośród uczestników ujawniły się zabierając głos między innymi radca prawny i dr prawa pani Karolina Janiec-Janowska, a także pisarka Magda Mierzewska, autorka "Według ojca.Według córki".Pani Janina Rogalska-Koźbiel rozpoczyna spotkanie / Fot. Karol KłosAktorzy Teatru Miejskiego w Gdyni Elżbieta Mrozińska i Bogdan Smagacki oraz Aleksandra Żurek / Fot. Karol Kłos

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Sobota
18:00 – 20:00
Zamek Ujazdowski w Warszawie, księgarnia Serenissima
Swoje przybycie zapowiedzieli redaktorzy i autorzy antologii "Zemsta jest kobietą": Szymon Bogacz, Anna Dominiczak, Grzegorz Filip, Marta Marchow, Dorota Stachura, Michał Urbaniak i Ola Żurek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znakomite jest opowiadanie Michała Urbniaka. To bardzo utalentowany młody twórca. Jeszcze o nim usłyszymy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.