Facebook Google+ Twitter

Spotkanie z Barbarą Ptak, słynną polską scenografką

3 kwietnia w ramach "Drzwi otwartych", chorzowski Teatr Rozrywki zaprosił widzów na spotkanie z najsłynniejszą z polskich scenografek.

strój teatralny projektu Barbary Ptak / Fot. Irena KramorzW niedzielny wieczór,tuż przed godziną 19, Teatr Rozrywki zaczął zapełniać się miłośnikami teatru, którzy tym razem przybyli, aby wziąć udział w niezwykłym pokazie mody.

Już w foyer goście podziwiać mogli szkice projektów, kostiumy teatralne na manekinach, a także na aktorach wmieszanych w tłum. Bohaterką wieczoru była niezwykła kobieta, Barbara Ptak - twórczyni projektów dla ponad 70 filmów fabularnych i 130 spektakli teatralnych.

Jej stroje zagrały m.in. w takich filmach, jak "Noce i dnie", "Królowa Bona", "Strachy", "Paciorki jednego różańca", "Perła w koronie". Tym razem jednak to strój teatralny grał pierwsze skrzypce.
Na dużej scenie tancerze Teatru Rozrywki zaprezentowali pokaz mody w choreografii Jakuba Lewandowskiego.

Zobaczyć można było stroje do takich spektakli, jak "Ocean Niespokojny", "Skrzypek na dachu", a także "Doktor Jekyll i pan Hyde". stróje teatralne autorstwa Barbary Ptak / Fot. Irena Kramorz Popisy tancerzy przeplatane były rozmową z panią Barbarą, która wspominała aktorów z nią współpracujących, m.in.swojego nieżyjącego już męża Stanisława Ptaka, który ponoć zawsze był zadowolony ze strojów przygotowanych dla niego, a Barbara Ptak kroi tort / Fot. Irena Kramorztakże śpiewaczkę Barbarę Brodzińską, słynącą z doskonałego gustu.

Spotkanie poprowadzili Ewa Niewiadomska i Krzysztof Korwin-Piotrowski, autorzy scenariusza do filmu dokumentalnego pt. "Kandydatka do Oscara - Barbara Ptak". Całość spotkania została zarejestrowana pięcioma kamerami przez Telewizję Polską. Film przygotowany dla TVP2 będzie gotowy jesienią.

Po tym niezwykłym spektaklu na gości czekała niespodzianka - pyszny tort śmietankowy, którego pierwszy kawałek osobiście odkroiła pani Barbara.Smacznego.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.