Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15679 miejsce

Spotkanie z dr. hab. Pawłem Soroką w Domu Polskim w Dublinie

W niedzielę, 7 marca br., w Domu Polskim w Dublinie odbędzie się spotkanie z dr. hab. Pawłem Soroką.

Plakat wydarzenia w Irlandii / Fot. Michal RodakRecesja z roku 2009 osłabiła mocno gospodarkę europejską. Wiadomości na temat rosnącej liczby bezrobotnych czy bankrutujących firm wzmacniają atmosferę niepokoju i nieufności. Polacy, zarówno w kraju jak i w Irlandii, zmuszeni są zmagać się z trudnościami wywołanymi przez niekorzystny klimat gospodarczo-społeczny. Stan ekonomii wymaga podejmowania zdecydowanych i przemyślanych decyzji.

W celu przeanalizowania obecnych problemów społeczno-gospodarczych, Irish-Polish Society i Polish-American Youth gościć będzie dr. hab. Pawła Sorokę. Spotkanie odbędzie w niedzielę, 7 marca, w Domu Polskim przy 20 Fitzwilliam Place. Spotkanie obejmie dwa wykłady dotyczące następujących zagadnień: "Oblicza polskiej kultury w warunkach uczestnictwa Polski w integracji europejskiej" i "Szanse i zagrożenia dla polskiej gospodarki w procesach globalizacji i integracji europejskiej".


Paweł Soroka / Fot. arch. Pawel SorokaPaweł Soroka - poeta, dziennikarz, politolog i animator kultury oraz działań gospodarczych. Uprawia twórczość poetycką, jest autorem czterech tomików wierszy oraz dwóch arkuszy poetyckich („Chwila samozatracenia”, wydany w 1976 r. i „Siedemnaście erotyków”, wydany w 2005 r. „Wyzwolenie Wyobraźni” w 2010 r.). Ponadto jego wiersze ukazały się w kilkudziesięciu czasopismach i kilkunastu almanachach i antologiach.

Paweł Soroka w 1976 roku ukończył nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim (specjalność: stosunki międzynarodowe) i w 1985 roku na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW obronił pracę doktorską pt. „Teorie podejmowania decyzji w amerykańskiej nauce o stosunkach międzynarodowych”, która w 1987 roku została opublikowana. W 2006 roku wydana została jego praca habilitacyjna pt. „Strategia bezpieczeństwa zewnętrznego Polski. Proces formułowania”. 23 kwietnia 2008 roku Rada Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego nadała mu stopień naukowy doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce.

Paweł Soroka jest autorem kilkudziesięciu opublikowanych artykułów naukowych. W latach 2003 - 2005 koordynował prace Konwersatorium „O lepszą Polskę”, które opracowało „Raport o stanie państwa i sposobach jego naprawy”, wydany w 2005 r.. Jest profesorem dwóch uczelni: Warszawskiej Szkoły Zarządzania - Szkoły Wyższej oraz Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach

Anna Pospieszynska i Bogdan Wegrzynek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Panie Tadeuszu !

Pan Pawel Soroka jest moim bardzo dobry znajomym, dlatego tez zaprosilem Go do Dublina. To bardzo fantastyczny czlowiek i prawdziwy Polak. Bardzo Serdecznie dzisiaj byl przyjety w Polskiej Szkole w Dublinie przez dzieci z Gimnazjum..

Jutro spotkanie w Domu Polskim, szkoda ze Pan jest tak daleko, ale zawsze serdecznie zapraszam

Pozdrawiam Bogdan Wegrzynek

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Bogusiu!
Dobrze byłoby ludźmi pokroju Pawła Soroki zasilić Polskie Władze. Może by tak, jakieś rekomendacje? Tyle, że Wy pewnie nie macie za dużo środków na poparcie swoich rekomendacji? Bez nich, nie wiem, czy poza Katedrę Pan Paweł będzie się mógł przedrzeć? Zresztą! U nas we Władzach same Mądrale. Z Pawłem, zapewne nie zechcieli by gadać. Pewnie i dlatego ze swoimi wykładami musi jeździć do Irlandii?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.