Facebook Google+ Twitter

Spotkanie z Ewą Kujawską, autorką książki "Dom Małgorzaty"

W czwartek 10 maja odbędzie się kolejne literackie spotkanie z cyklu "Od deski do deski". Tym razem w gdyńskiej Cyganerii gościć będzie autorka "Domu Małgorzaty", Ewa Kujawska.

Jak mówi pisarka - "Dom Małgorzaty" jest kroniką narodzin szacunku, tolerancji, uczenia się drugiego człowieka, dostrzegania tego wszystkiego, co dla niego ważne. Bohaterkami powieści są dwie kobiety: Polka Małgorzata i Niemka Hildegard, które w wyniku powojennych przesiedleń zmuszone są mieszkać pod jednym dachem. Początkowo do siebie niechętne, powoli przełamują milczenie i wywołaną konfliktami II wojny światowej nienawiść i uczą się współegzystować w narzuconej przez los sytuacji.

"Dom Małgorzaty" to powieść o bólu, ale także o nadziei i umiejętności przełamywania się. Jest to także książka o wojnie i jej skutkach na Pomorzu, co dla trójmiejskich czytelników będzie zapewne znaczącym faktem.

Rozmowę z pisarką poprowadzi Joanna Cieplińska. Spotkanie odbędzie się w czwartek 10 maja o godz. 18 w kawiarni Cyganeria przy ul. 3 Maja w Gdyni. Wstęp wolny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Historia osadzona jest w powojennej Ustce, chociaż nigdzie takie stwierdzenie nie pada ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.