Facebook Google+ Twitter

Spotkanie z Jerzym Skolimowski w warszawskim Empiku

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-03-06 18:24

W poniedziałek o godz. 17, w warszawskim Empiku odbędzie się spotkanie z jednym z najbardziej znanych polskich reżyserów. Jerzy Skolimowski opowiadać będzie o swoim najnowszym filmie "Essential Killing".

 / Fot. Materiały promocyjneJerzy Skolimowski ukończył wydział etnografii na Uniwersytecie Warszawskim. Jest twórcą niezwykle oryginalnym i wszechstronnym. Wydał dwa tomy poezji, zajmował się również muzykę jazzową. Spotkanie z Andrzejem Wajdą pozwoliło mu rozwinąć talent filmowy. Był autorem scenariusza do obrazu Wajdy pt. "Niewinni czarodzieje". Sukces filmu i zachęta wielkiego reżysera sprawiły, że Skolimowski postanowił... rozpocząć naukę w Łódzkiej Szkole Filmowej. Tam też wspólnie z Romanem Polańskim napisali scenariusz do jego słynnego filmu "Nóż w wodzie". Pierwsze dzieła Skolimowskiego dotyczyły spraw polskich.

Opisywały konflikty pomiędzy pokoleniem powojennym i przedwojennym. Na zachodnim rynku filmowym artysta zaistniał dzięki obrazowi "Le Depart", za który otrzymał nagrodę Złotego Niedźwiedzia na Festiwalu w Berlinie. Niedługo potem zwrócono się do niego z propozycją wyreżyserowania brytyjsko-szwajcarskiego filmu "The Adventures of Gerard", na który przeznaczono kilkadziesiąt milionów dolarów.

Niestety planowany przez Skolimowskiego i producentów komercyjny sukces okazał się klapą. W 1982 r. nakręciła obraz pt. "Fucha", którego inspiracją stały się wydarzenia stanu wojennego w Polsce. Skolimowski uważany jest za reżysera ambitnego i utalentowanego jednakże filmów jego nie można nazwać przebojami ekranowymi.

http://www.filmweb.pl/person/Jerzy+Skolimowski-304


Empik Junior, Warszawa,
ul. Marszałkowska 116/122,
7 marca, godz. 17.00

Piotr Pietkiewicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.