Facebook Google+ Twitter

Spotkanie z Krzysztofem Meyerem w Krakowie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-11 15:13

PWM zaprasza na spotkanie z kompozytorem, które odbędzie się 15.03.2012 o godz. 18 w Cafe Szafe (Kraków, ul. Felicjanek 10). Spotkanie to będzie doskonałą okazją do rozmowy na temat jego książki "Mistrzowie i przyjaciele". Wstęp wolny.

"Książka Krzysztofa Meyera jest głęboko osobista, ale mówi też dużo o świecie, w którym kompozytorowi przyszło żyć, a pośrednio o czasach Polski Ludowej. Jest też książką programowo powściągliwą. Autor koncentruje się na tych postaciach, które zaważyły na jego życiu jako muzyka, a więc na nauczycielach, przyjaciołach, dalszych kolegach. (...) W książce tej raczej nie ma (poza nielicznymi wyjątkami) bezpośrednich ocen. Autor, subtelnymi środkami narracyjnymi, ujawnia swój stosunek do osób, o których wspomina.

(...) jest to ciekawa książka o PRL-u, nie zaciemniająca obrazu, ale pokazująca, na jakie trudności natrafiali w swej pracy (zwłaszcza organizacyjnej) wybitni artyści". [Michał Głowiński]

Krzysztof Meyer - kompozytor, pianista, kameralista. Zajmuje się także pisarstwem muzycznym. Jest autorem monografii Dymitra Szostakowicza, Witolda Lutosławskiego, jak również kilkudziesięciu artykułów, głównie poświęconych muzyce współczesnej, a publikowanych w Polsce i za granicą.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

(Paulina Kabalak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.