Facebook Google+ Twitter

Spotkanie z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim w Puławach. Relacja

Na zaproszenie Stowarzyszenia "Przeszłość - Przyszłości" ksiądz Isakowicz-Zaleski pojawił się we wtorkowe popołudnie na sali konferencyjnej IUNG w Kompleksie Parkowo-pałacowym Książąt Czartoryskich.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski / Fot. Robert SzczepaniakW sali zgromadziło się kilkadziesiąt osób. Podczas spotkania autorskiego Isakowicz opowiadał o przeszłości, sprawach bieżących dotyczących Państwa Polskiego oraz o swoich publikacjach w Gazecie Polskiej i książkach swojego autorstwa. Czwarte spotkanie pisarza, duchownego Ormian, wywołało wiele pozytywnych opinii wśród odwiedzających Salę Konferencyjną.

- Moim zdaniem ksiądz Zaleski otworzył nam wszystkim na nowo umysły, które są gmatwane przez wszelakie komercyjne media - powiedział Pan Antoni, trzymając w ręku jedną z książek ww. autora i czekając na jej podpisanie.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski wraz z prezesem Stowarzyszenia "Przeszłość - Przyszłości" Arturem Kwapińskim / Fot. Robert SzczepaniakPo zaprezentowaniu pozycji literackich przyszedł czas na pytania z publiczności. Miały one różny charakter. Pytano o poglądy księdza na homoseksualizm, pedofilię czy też współpracę hierarchii kościoła ze Służbami Bezpieczeństwa podczas PRL-u.

Autor opowiedział również o swojej najnowszej książce pt. "Chodzi mi tylko o prawdę".

Publiczność zgromadzona na spotkaniu autorskim / Fot. Robert Szczepaniak- Publikacja składa się z 6 rozdziałów dotyczy relacji polsko-ukraińskich kościoła ormiańskiego w Polsce. Mówi także o lustracji, sytuacji kościoła w Polsce. Nie brakuje również tematów bieżących dotyczących refleksji na temat tego, co dzieje się współcześnie w naszym kraju - mówił ks. Isakowicz-Zaleski.

W czasie spotkania można było nabyć książki autora - dochody ze sprzedaży
zostały przekazane na Fundację im. Brata Alberta.

Nie zabrakło też pytań... / Fot. Robert SzczepaniakAutor podpisywał i rozmawiał z Puławską społecznością. / Fot. Robert Szczepaniak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.