Facebook Google+ Twitter

Spotkanie z księdzem Adamem Bonieckim w Ostrowcu Świętokrzyskim

Mocno przeziębiony ksiądz Adam Boniecki, nie chcąc zawieść czekającej na spotkanie z nim publiczności, przyjechał w czwartek, 13 czerwca 2013 roku, do Ostrowca Świętokrzyskiego na zaproszenie tutejszej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Spotkanie z księdzem Bonieckim prowadził profesor Stanisław Żak (z prawej). / Fot. Krzysztof KrzakProfesor Stanisław Żak, moderator spotkania, które odbyło się w gościnnych salach Biura Wystaw Artystycznych ukierunkował wieczór autorski księdza Adama Bonieckiego jako okazję do poznania opinii duchownego na temat aktualnych problemów Kościoła w nawiązaniu do jego felietonów publikowanych w "Tygodniku Powszechnym". Dodajmy: felietonów budzących kontrowersje nie tylko hierarchów kościelnych, ale i co bardziej ortodoksyjnych katolików, takich jak Wojciech Cejrowski, który domagał się ekskomuniki księdza Bonieckiego za obronę Adama Darskiego "Nergala", który podczas jednego z niszowych koncertów swojej grupy podarł Biblię i rzucał w kierunku publiczności, mówiąc: "Jedzcie to g....". Jak wyjaśniał ksiądz Boniecki na spotkaniu w Ostrowcu Świętokrzyskim w jego wystąpieniu nie tyle chodziło o obronę piosenkarza, bo wszak czyn, którego się dopuścił, był obraźliwy dla katolików; chodziło raczej o to, by nie Ksiądz Adam Boniecki w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof Krzakrozpoczynać z tego powodu "wojny religijnej" z udziałem najwyższych dostojników kościelnych, bo to tylko - paradoksalnie - dodawało splendoru Nergalowi. Opacznie zrozumiane wystąpienie księdza Bonieckiego zostało pogłębione faktem wspólnego zdjęcia dwóch Adamów wykonanego po przypadkowym wspólnym locie z Gdańska do Warszawy, które artysta zamieścił na swoim profilu w portalu społecznościowym. To wszystko spowodowało wydanie księdzu przez jego przełożonego zakazu wypowiadania się w mediach, z wyłączeniem "Tygodnika Powszechnego", pisma katolickiego, ale nie kościelnego. To jedyne, poza osobistymi spotkaniami, miejsce, gdzie można zapoznać się z opiniami księdza Bonieckiego na różne tematy. Na marginesie rzekomej obrony Nergala przez księdza Bonieckiego warto przypomnieć, że w 2010 roku onże Adam Darski otrzymał nagrodę Fryderyka, którą wręczono mu nie gdzie indziej tylko w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa i żadnemu księdzu ani biskupowi to nie przeszkadzało!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Godna pozazdroszczenia okoliczność...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ksiądz Adam Boniecki bardzo ciekawa, nietuzinkowa osobowość. Miałem okazję do spotkania w bytomskim Muzeum Górnośląskim podczas prezentacji książki "Lepiej palić fajkę niż czarownice"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jako, że nie przepadam za całym "katolickim" gadaniem tak ks. Boniecki ma u mnie szacunek i zawsze chętnie posłucham co ma do powiedzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W moim domu "ks Boniecki ma głos "
Uwielbiam słuchać , czytać mądrości księdza . Tylko pozazdrościć Ostrowczanom spotkania .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.