Facebook Google+ Twitter

Spotkanie z malarstwem Heino Bluma w Kielcach

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach przy ulicy Piotra Ściegiennego 2, organizuje w piątek 07.10.2016 o godz. 19:00 wernisaż prac niemieckiego artysty Heino Bluma. Wydarzeniu towarzyszyć będzie znany gitarzysta klasyczny Wojciech Lipiński.

Heino Blum - Podróż przez Heino Blum to urodzony w 1956 roku niemiecki neoimpresjonista. Zapisał się jako twórca i współtwórca licznych projektów artystycznych, prace jego prezentowane były na wielu wystawach. Jego obrazy odwołują się do emocji, są przepełnione liryzmem i uczuciowością.

Na jego stronie internetowej czytamy: „Dzień dobry, nazywam się Heino Blum i jestem artystą. Moje motto brzmi: droga do sukcesu ma swój początek w sercu. Udało mi się ze swojej wielkiej namiętności uczynić zawód”. Oglądając jego obrazy, faktycznie wrażliwy odbiorca może poczuć, że przemawiają do jego serca, są emotywne i barwne.

Wojciech Lipiński, który zadba o oprawę muzyczną wernisażu, jest gitarzystą. Gra na gitarze od dziesiątego roku życia. W 2003 roku ukończył studia Akademii Muzycznej w Łodzi, w 2006 roku odbył podyplomowe studia w Bremie. W jego repertuarze znajdziemy i utwory klasyczne z rozmaitych epok (od renesansu poprzez barok, po muzykę współczesną) i z rozmaitych krajów – Japonii, Hiszpanii, Włoch czy Polski, i jazzowe wykonywane często w duecie ze swoją żoną wokalistką Aleksandrą. Wykonują standardy złotej ery swingu i kompozycje brazylijskich mistrzów bossanowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.