Facebook Google+ Twitter

Spotkanie z Michaelem Katz Krefeldem podczas MFK (zapowiedź)

Już 29 maja odbędzie się spotkanie z Michaelem Katz Krefeldem w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu.

Michael Katz Krefeld / Fot. Wydawnictwo LiterackieSpotkanie pod hasłem "Zapamiętajcie to nazwisko" odbędzie się o godz. 20.45 we wrocławskiej Mediatece (pl. Teatralny 5). Poprowadzi je dziennikarz tygodnia "Newsweek" i juror Nagrody Wielkiego Kalibru - Piotr Bratkowski. Będzie też można kupić pierwsze egzemplarze książki "Wykolejony", która do księgarń trafi dopiero 5 czerwca.

Warto wspomnieć, że "Wykolejony" nie jest pierwszą powieścią w dorobku Michaela Katza Krefelda, ale pierwszym tomem serii, którą dwukrotnie nagradzano przez Duńską Akademię Kryminału (za debiut i książkę roku) pisarz podbija serca międzynarodowej publiczności. Powieść sprzedano już do 18 krajów, w tym do Włoch, Francji, Niemiec i Holandii. W Danii przez wiele tygodni zajmowała najwyższe miejsca na listach bestsellerów, a recenzenci nie szczędzili zachwytów, pisząc: Duński kryminał w najlepszym wydaniu (Litteratursiden); Adrenalina buzuje w żyłach… Napięcie sięga zenitu (Fyns Amts Avis); "Wykolejony" jest niczym podpalacz, który zapewni ci gorące, nieprzespane noce (Berlingske).

okładka / Fot. Wydawnictwo LiterackieJak możemy przeczytać na stronie Wydawnictwa Literackiego: Głównym bohaterem jest przebywający na przymusowym zwolnieniu detektyw Thomas "Ravn" Ravnsholdt. Życie potraktowało go brutalnie. Smutki próbuje topić w alkoholu. Być może właśnie dlatego postanawia pomóc zrozpaczonej matce, poszukującej zaginionej kilka lat temu córki. Masza chciała wieść życie na przyzwoitym poziomie, ubierać się w dobre ciuchy, nosić drogie torebki. Wybrała więc zawód call girl. Klienci znali ją jako Karinę… Pewnego dnia zapadła się pod ziemię.

Czytelnik wraz z detektywem, podążając śladami Maszy, wchodzi coraz głębiej w mroczny świat i odkrywa kolejne jego warstwy oraz innego, na pierwszy rzut oka niewidocznego, lecz przerażającego bohatera – przemoc, która czai się zarówno w ciemnych zaułkach miasta, jak i w domowym zaciszu.

Akcja "Wykolejonego" rozgrywa się w Danii i w Szwecji. Michael Katz Krefeld oprowadza nas po najgorszych zakątkach Kopenhagi i najbardziej przerażających enklawach Sztokholmu. Nie szczędzi przy tym słów ironii, wynikających ze wzajemnych animozji obydwu narodów. A że autor jest Duńczykiem, w szczególności dostaje się Szwedom. Most nad Sundem to symbol hańby, a przedstawiony w Wykolejonym Sztokholm to prawdziwe piekło na ziemi, gdzie karty rozdaje słowiańska mafia, a pod przykrywką oficjalnej działalności w najlepsze trwa handel ludźmi, kwitnie prostytucja i stręczycielstwo. Policja zaś daje na to ciche przyzwolenie.

Michael Katz Krefeld w rodzinnym kraju nie musi już nikogo przekonywać do swego kunsztu pisarskiego. W 2007 roku jego powieść "Before the Storm" otrzymała nagrodę za najlepszy debiut w kategorii literatury kryminalnej, kilka lat później czwarta książka Krefelda "Black Snow Halling" została wyróżniona statuetką najlepszej powieści tego gatunku.


Będę miała okazję poznać na żywo tego autora podczas MFK oraz przeprowadzić z nim wywiad.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.