Facebook Google+ Twitter

Spotkanie z pisarką Anną Onichimowską w łańcuckiej bibliotece

Dzisiaj przed południem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie odbyło się spotkanie z pisarką Anną Onichimowską, autorką wielu książek dla dzieci i młodzieży.

Spotkanie z Anną Onichimowską w MBP w Łańcucie / Fot. Fot. Gabriela BlajerW spotkaniu uczestniczyli uczniowie łańcuckich gimnazjów i liceów. Obecni byli także członkowie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy MBP w Łańcucie.

Spotkanie było niewątpliwie doskonałą okazją do zapoznania się zarówno z samą pisarką, jak i jej powieściami, które poruszają współczesne, ważne dla młodzieży problemy.

Anna Onichimowska opowiedziała widzom, jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem i jak niespodziewanie życie zweryfikowało jej dziecięce marzenia. Będąc małą dziewczynką marzyła, by, idąc w ślady swojego taty, zostać podróżniczką. W szkole jej piętą achillesową były przedmioty ścisłe i to przesądziło o wyborze kierunku studiów. Po skończeniu filologii polskiej przyszedł czas na pracę w redakcjach, aż wreszcie zwyciężyła chęć pisania i tworzenia oraz bycia szefem siebie samej....

Spotkanie z Anną Onichimowską w MBP w Łańcucie / Fot. Fot. Gabriela BlajerPisarka zaprezentowała przed łańcucką publicznością fragmenty swoich książek, m.in. "Hera moja miłość" i "Lot Komety". Onichimowska zwróciła uwagę na sposób prowadzenia narracji, kreację bohaterów i poruszane w książkach problemy współczesnej młodzieży. Opowiedziała też, jak powstają jej powieści i co ją inspiruje.

Po spotkaniu był czas na pytania, własne refleksje i spostrzeżenia publiczności. Dyskusji nie było końca.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.