Facebook Google+ Twitter

Spotkanie z pisarką Hanną Cygler w Gdańsku

30 marca 2012 roku w Bibliotece Manhattan w Gdańsku odbyło się spotkanie z pisarką Hanną Cygler, autorką trzynastej już książki pt. "Bratnie dusze", którą wydał Dom Wydawniczy Rebis.

Wanda Lemanowicz i Hanna Cygler podczas spotkania w Bibliotece Manhattan w Gdańsku. / Fot. Karol KłosSpotkanie miało miejsce w filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, która ma swoją siedzibę w Centrum Handlowym Manhattan. Dzięki takiej lokalizacji biblioteki mają wielką szansę na zwiększenie swojej atrakcyjności i dostępności dla czytelników. Może wzrośnie czytelnictwo? Na efekt długofalowy przyjdzie nieco poczekać, ale już teraz można cieszyć się spotkaniami organizowanymi przez pierwszą w kraju mediatekę, gdyż wypożyczać można w niej książki zarówno papierowe jak i elektroniczne. A jakby tego było jeszcze mało, to można również przyprowadzić ze sobą dzieci, dla których jest specjalny kącik do zabawy. Opieka nad dzieckiem nie może już być wytłumaczeniem dla nieobecności w bibliotece.

No ale wróćmy do spotkania. Miało ono miejsce w związku z promocją najnowszej książki gdańskiej autorki Hanny Cygler pt. "Bratnie dusze". To już trzynasta książka pisarki, a trzecia w Rebisie. Spotkanie, jako rozmowę dwóch bratnich dusz, poprowadziła z panią Hanią znamienita znawczyni jej twórczości, pracownica biblioteki Wanda Lemanowicz.

Czytelnicy książek Hanny Cygler podczas spotkania. / Fot. Karol KłosHanna Cygler przyznaje, że tworzy literaturę popularną, przeznaczoną głównie dla kobiet, chociaż mężczyźni również czytają jej książki. W tych książkach pojawiają się znani czytelnikowi bohaterzy, gdyż osoby występujące w wielu powieściach często łączą różnorodne koligacje rodzinne lub towarzyskie. Te powiązania autorka wprowadza celowo, aby prawdziwi fani jej twórczości mogli bawić się razem z nią w odkrywanie więzów rodzinnych ulubionych bohaterów.

Większość utworów pisarki opowiada o czasach nam współczesnych, o życiu, pracy i uczuciach osób takich samych jak my, żyjących w znanej nam okolicy, borykających się z problemami, lub usiłujących rozwikłać zagadki, które mogą przydarzyć się każdemu. Dlatego czytelnik bardzo łatwo identyfikuje się z bohaterami powieści Hanny Cygler. Można domniemywać, iż tu leży zagadka popularności pisanych przez autorkę książek. Wśród tytułów autorstwa pani Hani były jednak i inne książki. Dwuksiąg "Czas zamknięty" i "Pokonani" opowiadał o ludziach żyjących podczas drugiej wojny światowej i w okresie panującego stalinizmu zaraz po wojnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Miałam przyjemność czytać link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.